• اخبار

کانون‌های مساجد، جایگاه مهمی در جهت پاتک فرهنگی به دشمنان هستند

کانون‌های مساجد، جایگاه مهمی در جهت پاتک فرهنگی به دشمنان هستند
امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری در مساجد گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، جایگاهی مهم در جهت پاتک فرهنگی به دشمنان است.

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در دیدار با مدیران کانون‌های مساجد یزد به مناسبت 19 مهر، سالروز بیانات مقام معظم رهبری، با اشاره به بیانات معظم له در خصوص کانون‌های مساجد گفت: اگر ما این بیانات را در اجتماعات آموزش دهیم و تمامی آنها را تکلیف کرده و کلاس بگذاریم، به خوبی می توانیم بدان عمل کرده و در جامعه نیز آن را پیاده کنیم.

 

وی افزود: اگر این بیانات در جامعه عمل شود بسیاری از مشکلات ما حل می شود.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: بخش جذبی کانون‌ها بسیار مهم و موثر در مساجد است و در این راستا باید بخش جذبی و تبلیغاتی را تقویت کنیم زیرا در جامعه مسائل خوب را تبلیغ نمی‌کنیم.

 

آیت الله ناصری تصریح کرد: مساله جذب امری مهم است و ما الان به این فضاهای مجازی نیاز داریم و باید جاهایی شکل بگیرد تا تبلیغات دشمنان را خنثی کند و جایگاهی بهتر از مسجد و به خصوص کانون مساجد نیست.

 

وی ادامه داد: شما در کانون‌های مساجد باید پاتکی نسبت به دشمنان در مساجد داشته باشید یعنی اهالی مساجد را نسبت به این گروه‌ها و فضای مساجد توجیه کنید و مسائل و مشکلات را استنتاج کرده و روی آنها کار کنید.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: در مسائل فرهنگی ما باید کاری‌کنیم‌که نقشه‌های دشمنان را آشکار کرده و برای آنها راهکار بیاندیشیم.

 

آیت‌الله ناصری بیان کرد: ما باید کار فرهنگی را برای بانوان و زنان به خوبی داشته باشیم و برای آنها در مساجد برنامه داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: در مدارس و دانشگاه ها باید کار کرده و مردم را به مساجد جذب کنیم.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکی از جاهای خنثی‌سازی حرکت‌های فضای مجازی در هر حرکتی، کانون‌های مساجد است.

 

آیت‌‌الله ناصری تصریح کرد: مشاوران آمریکایی هشت توصیه به ترامپ داشته‌اند که همگی آنها فرهنگی است تا برای برنامه‌های خود به هدف برسند. اگر ما این هشت مورد را بررسی کرده و روی آن برنامه‌ریزی کنیم آنها را با شکست روبرو خواهیم کرد.

 

وی افزود: ما باید راهکارها را در کانون‌ها تدوین کرده و روی آنها کار کنیم و مسئولان فرهنگی مساجد را نیز بر آنها آگاه کنیم تا بتوانیم جذب و تبلیغات مناسب داشته باشیم.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکصد سال پیش با برنامه‌ریزی سعی داشتند تا جوانان ما را گمراه کنند و در این راستا نیز مکتب‌خانه ها را جمع کردند تا مردم ما را از قرآن دور کنند و تا حدی نیز موفق شدند و الان نیز آن راه ادامه دارد که ما باید در این زمینه کار کرده و برای بچه ها و نوجوانان کار کنیم.

 

آیت‌الله ناصری تصریح کرد: ما باید مکان‌هایی شبیه مهدهای کودک را در مساجد ایجاد کنیم تا مسائل فرهنگی و قرآنی را برای جوانان کار کنیم.

 

وی ادامه داد: مساجد باید پایگاه مردم باشند و در این مساجد کارهای مانده را پیگیری کنیم.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت: به نظر من بسیاری از اوقات اقتضا می کند که مستقیما با اشخاص صحبت کنیم که کانون فرهنگی می تواند با شناسایی محله و ارتباط با دختران و پسران محله برنامه‌ریزی داشته باشد.

 

آیت‌الله ناصری بیان‌کرد: امامان جماعت رو تقویت مساجد نقش مهم و موثری دارند که می توانند با ارتباط با خانواده‌ها به گونه‌ای فعال عمل کنند.

 

وی ادامه داد: ما باید کارهای رودررو داشته باشیم و در میدان عمل کنیم تا این راه موثر واقع شود زیرا دشمن رودررو شده و اگر ما دوری کنیم ضربه خواهیم خورد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد خاطرنشان کرد: ما باید جوانان را جذب کرده و جنبه‌های دینی و اعتقادی آنها را تقویت کنیم تا فطرت دینی آنها زنده شود.

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500