• اخبار

حمایت از کانون ها باید از اولویت های نظام باشد

حمایت از کانون ها باید از اولویت های نظام باشد
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نقش موثر کانون‌های مساجد در پررنگ‌ کردن اوقات فراغت جوانان گفت: توجه به کانونها و حمایت از آنها باید از اولویت‌های نظام باشد و ما در مجلس به صورت مجدانه از فعالیت آنها حمایت می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجدکشور، اصغر مسعودی نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش موثر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در پررنگ کردن اوقات فراغت جوانان گفت: اوقات فراغت دانش‌آموزان و جوانان از اهمیت خاصی برخوردار است مخصوصا دانش‌آموزانی که به شکلی تمام وقت‌شان را در سختی و درس‌خواندن می‌گذارند اگر اوقات فراغت‌شان نادیده گرفته شود و برای آن برنامه‌ریزی نشود قطعا دچار مشکل می‌شوند.

 

نایب رییس‌کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سیستم آموزشی ما باید به شکلی باشد که دانش‌آموزان را خلاق، پرسش‌گر، بانشاط و باروحیه پرورش دهد و این می طلبد که ما در سیستم آموزشی‌مان بر اساس مبانی درست آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان را تربیت کنیم و از یک‌جانبه‌گرایی و پرداختن صرف به مسایل درسی پرهیز کنیم.

 

مسعودی بیان کرد: از جمله نهادهایی که می‌توانند در مسایل تربیتی،‌ پرورشی و پرکردن اوقات فراغت دانش‌آموزان موثر باشد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است، اگر ما در مدرسه دانش‌آموزان را با تدّین بار بیاوریم و تربیت کنیم و بعد دینی شخصیتی آنها را تقویت کنیم این موضوع زمینه‌ای می‌شود تا دانش‌آموز خارج از مدرسه نیز برای پر کردن اوقات فراغتش مسجد را مهمترین مکان برای این موضوع بداند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فعالیت چشمگیری را در مساجد دارند، گفت: تلاش‌های خوبی از طرف مدیران و مسئولان این کانون‌ها در زمینه برنامه‌ریزی برای نوجوانان و جوانان و دانش‌آموزان صورت می گیرد.

 

نایب رییس کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: به هر حال کانون‌ها با توجه به امکانات و گستردگی‌شان فعالیت درخوری را دارند و خدمات خوبی را نیز ارایه می دهند اما باید توجه داشته باشیم برای اینکه اوقات فراغت دانش‌آموزان به خوبی پر شود باید همه نهادها به وظایف‌شان عمل کنند و همه بار این نهادها را کانون‌ها به دوش نکشند چرا که کانون‌ها نیز می توانند در حد ظرفیت و توان‌شان خدمات ارایه دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: به هر حال توجه به کانون‌ها و حمایت از آنها باید از اولویت‌های نظام باشد و ما در مجلس به صورت مجدانه از فعالیت این کانون‌ها حمایت می کنیم.

 

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500