• اخبار

توجه نمایندگان ولی فقیه به کانون های مساجد یک فرصت است

توجه نمایندگان ولی فقیه به کانون های مساجد یک فرصت است
مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد عالی‌ کانون‌های مساجد کشور گفت: عنایت نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها برای مجموعه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، وزارت ارشاد و ادارات کل یک فرصت و ظرفیت است.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، حسین براتی در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد که باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و معاونین وکارکنان این اداره کل در یاسوج برگزار شد، از آیت‌الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان به خاطر حمایت و توجه به کانون‌های مساجد تقدیر کرد و گفت: عنایت نمایندگان ولی‌فقیه‌ برای مجموعه ستاد عالی‌ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، وزارت ارشاد و ادارات کل یک فرصت و ظرفیت است .

 

وی بیان کرد: اینکه علما و نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها نسبت به کانون‌های مساجد دغدغه دارند و این موضوع را با دقت دنبال می‌کنند جای تقدیر دارد و باید از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

 

براتی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب به آنچه درباره کانون‌های مساجد ترسیم شده است عنایت و نظارت دارند و فرموده‌اند "من سفارش می‌کنم‌کانون‌های مساجد را فراموش نکنید" این امر بیانگر آن است که توجه به مساجد و نسل جوان یک موضوع اجتناب‌ناپذیر و ضروری برای حاکمیت است.

 

مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: این سازمان در حوزه مساجد در کنار سایر بخش‌هایی که به امور جوانان می پردازند قراردارد و ماموریتی که در سیستم جدید با نگاه وزیر ارشاد ترسیم شده و چند سالی مورد غفلت بود از سرگرفته شده است.

 

براتی افزود: جلساتی در این زمینه با حضور وزیر ارشاد برگزار شده و این مدل برای اجرا با دبیری مدیران‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و طبق اساسنامه برای تقویت کانون‌های مساجد در سطح استان‌ها  انجام می شود.

 

وی با اشاره به خدمات حجت‌الاسلام رضا قاسمی، مسئول پیشین‌کانون‌های مساجدگفت: آقای قاسمی از سال ٧٩ در این‌کانون خدمت کردند و پویایی و اقدمات مثبتی که در این حوزه شکل گرفت مرهون تلاش اداره کل ارشاد و کانون‌های مساجد بوده است.

 

وی به تغییر روسای کانون‌های فرهنگی مساجد کشور اشاره کرد وگفت: توجه به نیروهای درون کانون از نکاتی است که حجت‌الاسلام ارزانی دبیر ستاد مدنظر قرار داده و تاکنون جز در دو استان تغییرات مدیران کانون‌ها همگی از بدنه دبیرخانه  مساجد استان‌ها بوده و این امر نشان از پختگی، رشد و آشنایی است که این افراد با حوزه کاری خود دارند.

 

براتی در خصوص انتصاب مدیر جدید کانون‌های مساجد کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: نظر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌کهگیلویه و بویراحمد و حجت‌الاسلام قاسمی مسئول پیشین‌کانون‌های مساجد این استان برای انتخاب مدیر جدید بر روی نیروهای بدنه کانون بود و آقای دولت‌آبادی مدیر جدید نیز از همین بدنه است.

 

این مسئول ابراز داشت: در اساسنامه و شورای سیاست‌گذاری و ماموریتی که در سند جدید سال ٩٨ به آن پرداخته شده مقطع سنی کودکان و نوجوانان مدنظر است که تدوین برنامه می شود و با حمایت و نظارت و هدایت مدیران کل، این برنامه‌ها در سطح استان‌ها جامعه عمل می پوشد.


وی گفت: بخش دیگر این حوزه نیز خانواده است و وزیر ارشاد توصیه موکد دارند که کانون‌های مساجد در این بخش، افق برنامه داشته باشند و تدوین برنامه کنند .

 

 

پایان پیام/

 

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500