• اخبار

کانون‌های مساجد موثرترین نهاد در تبین مبانی دینی هستند

کانون‌های مساجد موثرترین نهاد در تبین مبانی دینی هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد موثرترین نهاد در تبین مبانی دینی هستند.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد‌ عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، رضا دهبانی‌پور در آیین ‌تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد که با حضور حسین براتی مدیرکل هماهنگی استان‌ها و امور حقوقی ستاد عالی‌ کانون‌های مساجد کشور و معاونین و کارکنان اداره کل ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار شد به نقش ارزنده کانون‌های مساجد اشاره کرد و گفت: این نهاد مومنین را در مساجد ساماندهی می کند و امید می‌رود تحرکی را در تمام استان‌ها، شهرها  و روستاها بوجود بیاورد.

 

وی بیان‌کرد: این ظرفیت و فرصت در راستای تببین، تبلیغ مبانی دینی و افزایش آگاهی مردم در این زمینه در قالب یک ساختار و سازمان مشخص آن هم در پناهگاهی به نام مساجد ارایه می شود، مسجدی که قرار است بهترن رکن دین و عبادت در آن عملی شود هر چند که مسجد از صدر اسلام تاکنون کارکردهای مختلف فرهنگی اجتماعی و سیاسی داشته است .

 

دهبانی‌پور ابراز داشت: در طول این چندسال که با حجت‌الاسلام رضا قاسمی رئیس پیشین کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد همکاری داشته‌ایم شهادت می‌دهم ایشان تلاش زیادی کردند و علیرغم ناداری‌ها و محدودیت‌های اعتباری و مالی با همپوشانی با اداره کل ارشاد استان برنامه‌هایی را ارائه کردند.

 

وی اظهار داشت: دوره‌های مدیریتی گاهی تعریف شده، کوتاه و گذرا است و هر مدیری مدتی مسئولیتی را برعهده می گیرد و گاهی نیز واگذار می‌کند که اجتناب‌ناپذیر است.

 

وی گفت: برای جایگزینی حجت‌الاسلام  قاسمی ترجیح دادیم از استان کهگیلویه و بویراحمد و نیروی انسانی خود دبیرخانه استفاده کنیم و ضمن احترام به تمام نیروها در بررسی‌های صورت گرفته و پیگیری‌هایی که از بیرون صورت گرفت آقای علیرضا دولت‌آبادی را که باسیاست‌های جاری دولت هماهنگ است انتخاب کردیم که نیرویی جوان، با انگیزه و مذهبی است .

 

این مسئول بیان کرد: آقای دولت‌آبادی از سوی دبیرخانه ستاد عالی‌کانون‌های مساجد کشور برگزیده و با حکم حجت‌الاسلام ارزانی تصدی این کار را برعهده گرفتند.

 

دهبانی پور افزود: از آقای دولت‌آبادی توقعاتی داریم که با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد ایشان باید در معرض عملی قرار گیرد و خود را با برنامه ها و اهداف سازگار کند.

 

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: رسالت به سازمان و غنابخشی به کار و تحرک در حوزه کانون‌های مساجد و تعامل با مدیریت استانی و ملی و همچنین نماینده ولی فقیه و روحانیت که نام آنها با مسجد تداعی می‌شود از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه آقای دولت‌آبادی قرار گیرد.

 

این مسئول ابراز داشت: انتظار می‌رود آقای دولت‌آبادی با سعه صدر و مشورت با همکاران در بهتر شدن امور گام بردارد به طوری که با شعار جوان‌گرایی که دولت می‌دهد مدیران بالا دستی ناامید نشوند و در این بخش از خدمات آنها برخوردار شوند .

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در پایان از تلاش‌ها و زحمات حجت‌الاسلام رضا قاسمی مسئول پیشین کانون‌های مساجد استان تقدیر کرد.

 

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۲۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500