• اخبار

قرائت زیارت‌ از بعید در کانون‌های مساجد استان سمنان

قرائت زیارت‌ از بعید در کانون‌های مساجد استان سمنان
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از قرائت زیارت حضرت محمد (صل‌الله‌علیه‌وآله) در کانون‌های مساجد این استان خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد‌ عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام محمدرضا حدادیان مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان‌گفت: همزمان با رحلت جانگداز رسول خیر و رحمت(صل‌الله‌علیه‌وآله) در ۲۸ ماه صفر، مراسم معنوی قرائت زیارت نامه حضرت محمد (صل‌الله‌علیه‌وآله) از بعید در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار می‌شود.

 

وی آشنایی با ابعاد زندگی پیامبر اعظم(صل‌الله‌علیه‌وآله) ایجاد روحیه تحقیق و تدبر و اشاعه و ترویج فرهنگ ناب نبوی را از اهداف برگزاری این مراسم عنوان کرد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان بر فرهنگ‌سازی در مورد قرائت زیارت حضرت رسول(صل‌الله‌علیه‌وآله) تاکیدکرد و افزود: همانگونه که در مورد اعتکاف فرهنگ‌سازی صورت گرفت و جریانات مذهبی، مساجد، رسانه با یکدیگر متحد شدند و اقدامات مطلوبی را انجام دادند، در مورد قرائت زیارت حضرت رسول(صل‌الله‌علیه‌وآله) و همچنین سایر فعالیت‌ها و توصیه‌های روز ۲۸ صفر نیز باید فرهنگ‌سازی صورت بگیرد و سخنرانان مردم را با مفاهیم و مضامین آن آشنا و مأنوس کنند.

 

به گفته حدادیان مراسم قرائت زیارت حضرت رسول(صل‌الله‌علیه‌وآله) به منظور توسعه تعالیم و ارزش‌های اخلاقی پیامبرگرامی اسلام (صل‌الله‌علیه‌وآله)‌ ادای احترام به ساحت مقدس نبوی و ایجاد بستر مناسب برای رشد معنوی مردم و تعظیم بیشتر شعائر اسلامی، درسالروز رحلت جانگداز آن حضرت، برگزار می‌شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان گفت: سیاه‌پوش‌کردن مساجد و معابر، برپایی مجالس عزاداری و سخنرانی، برگزاری جلسات ختم قرآن کریم و... از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد استان به مناسبت تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم‌(صل‌الله‌علیه‌وآله) شهادت امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) و شهادت امام رضا (علیه‌السلام) است.

 

حدادیان ادامه داد: برنامه‌های شاخص دینی، فرهنگی و هنری متعددی ویژه بزرگداشت ایام رحلت پیامبر(صل‌الله علیه‌وآله) شهادت امام حسن(علیه‌السلام) و امام رضا (علیه‌السلام) در مساجد استان برگزار می‌شود.

 

وی اضافه کرد: قرائت زیارت پیامبر اعظم(صل‌الله‌علیه‌وآله) در راستای انسجام‌بخشی بیشتر بین مذاهب مختلف و تبیین و معرفی پیامبر رحمت (صل‌الله‌علیه‌وآله) صورت می‌گیرد که باید از سال‌های گذشته بهتر و باشکوه‌تر برگزار شود.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان وجود مقدس پیامبر اسلام را به عنوان اولین عنصر عالم خلقت دانست و با اشاره به فرمایش امام صادق (علیه‌السلام) که پیامبر در عالم قبل از هستی نیز بر تمام پیامبران امامت و ولایت داشته است، اظهار داشت: در حال حاضر نیز پیامبر اکرم  بر تمام عالم ولایت دارد و این ماییم که باید تلاش کنیم تا آن را درک کنیم.

 

وی در خاتمه افزود: قرائت زیارت پیامبر اکرم (صل‌الله علیه‌وآله) از بعید سنت حسنه‌ای است که در سالروز رحلت آن حضرت انجام می شود و باید همه مردم در این مراسم معنوی شرکت کنند.

 

در آستانه ٢٨ صفر سالروز رحلت جانگداز حضرت پیامبر اکرم (صل‌الله‌علیه‌وآله) و شهادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) زیارت رسول اکرم (صل‌الله‌ علیه‌وآله) از بعید با همت دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با حضور کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان صبح سه‌شنبه در فضایی معنوی در مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان قرائت شد.

 

شرکت‌کنندگان در سوگ رحلت جانسوز حضرت محمد مصطفی(صل‌‌الله‌علیه‌وآله) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی (علیه السلام) اشک ماتم ریختند.

 

مداح اهل بیت نیز در این مراسم و به مناسبت ایام پایانی ماه صفر و نیز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) به مدیحه سرایی و مداحی پرداخت.

 

 

پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۴۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500