• اخبار

قدر ظرفیت عظیم کانون‌های مساجد را بدانیم و آنها را تقویت کنیم

قدر ظرفیت عظیم کانون‌های مساجد را بدانیم و آنها را تقویت کنیم
امام جمعه بندرآستارا بر کیفی‌سازی برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی هنری باید برای جوانان جذابیت داشته باشد. روحیات معنوی را در جوان تقویت‌کرده و برای حضور در مساجد انگیزه ایجاد کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌ نیا امام جمعه بندرآستارا در دیدار با محمدعلی رضوانی‌نژاد، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان هفته وحدت را تبریک گفت و افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در بیان بزرگان ما داری جایگاه ویژه‌ای است.

 

امام جمعه بندر آستارا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع روحانیون استان خراسان شمالی تصریح کرد: این بیان مقام معظم رهبری درمورد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نشان می‌دهد که کانون‌های مساجد دارای اهمیت ویژه هستند.

 

وی با بیان اینکه بسیج وکانون از هم جدایی‌پذیر نیستند، اظهارکرد: بسیج وکانون باید در مساجد برنامه‌های فرهنگی هنری جذاب برای جوانان داشته باشند تا آنان جذب مساجد شوند.

 

حجت‌الاسلام حافظ نیا گفت: تنوع بخشی، ابتکار عمل و توجه به ساختار برنامه‌های فرهنگی متناسب با ذائقه‌های نوجوانان و جوانان در زمان حاضر ضروری است.

 

امام جمعه بندر آستارا توجه به مقوله فرهنگ و هنر را در شرایط کنونی یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: مسجدمحوری و نماز محوری سرلوحه برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های جذاب و کارشناسی شده در کانون‌ها برگزار شود تا حضور جوانان در این مراکز و مساجد را شاهد باشیم، افزود: خروجی برنامه‌های‌کانون‌ها را باید در افزایش حضور نوجوانان در مساجد و صف‌های نماز جماعت ببینیم.

 

حجت‌الاسلام حافظ نیا با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی هنری باید برای جوانان جذابیت داشته و آنان را خسته نکند، تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی هنری در مساجد باید طوری باشد که روحیات معنوی را در جوان تقویت کرده و برای حضور در مساجد انگیزه ایجاد کند.

 

امام جمعه بندر آستارا بر کیفی سازی برنامه‌های کانون‌های مساجد تاکید کرد و افزود: اگر برنامه‌های کانون‌های مساجد کیفی‌سازی شود تاثیرات بیشتر و نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

 

وی باتاکید بر تقویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مناطق شهری، اظهارکرد: در مناطق شهری آسیب‌پذیری زیاد بوده و ابزار دشمن برای آسیب زدن به جامعه زیاد است و تقویت کانون‌ها در این مناطق ضرورت دارد.  

 

امام جمعه بندر آستارا با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد در مناطق شهری از لحاظ کیفی باید افزایش یابد، افزود: کانون‌های مساجد در مناطق شهری را از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز کنیم.

 

حجت‌الاسلام حافظ نیا به ظرفیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: باید قدر این ظرفیت عظیم را بدانیم و برنامه‌های این مراکز را تقویت کنیم.

 

توانمندسازی کانون‌ها در برنامه ستاد عالی است


حجت‌الاسلام رضوانی نژاد، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان نیز در این دیدار با تبریک هفته وحدت، اظهار کرد: خدمت به مساجد توفیق بزرگی است و نزد پروردگار متعال اجر و پاداشی والا دارد.

 

وی به نقش مساجد در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: حرکت‌ها و جنبش‌های انقلابی مردم ایران از مساجد شروع شد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با بیان اینکه بندر آستارا در بحث تعداد کانون‌های فعال نسبت به سایر شهرستانهای استان وضعیت بهتری دارد، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد مساجد آستارا کانون‌های فعال دارند.

 

رضوانی نژاد با اشاره به اینکه کار کانون‌های فرهنگی هنری سرباز جمع‌کنی برای مساجد است، گفت: مخاطبین کانون‌های مساجد آحاد مختلف مردم به ویژه نوجوانان و جوانان هستند که در صف فعالیت‌های مساجد قرار دارند.

 

وی به وضعیت بین المللی و مرزی شهرستان آستارا اشاره کرد و افزود: ما می‌توانیم بواسطه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تعاملات فرهنگی با مراکز فعال فرهنگی خارج از کشور داشته باشیم.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با بیان اینکه تعامل بیشتر باکانون‌ها، افزایش کانون‌ها از لحاظ کمی و کیفی و واگذاری تمامی کارها به کانون‌ها از برنامه‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور است، تصریح کرد: توانمند‌سازی کانون‌های فرهنگی هنری مورد اهتمام ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور است.

 

حجت‌الاسلام رضوانی‌نژاد با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد جایگاه و خواستگاه آینده‌سازان جامعه ترسیم شده‌اند، گفت: جوانان امروز مدیران فردای جامعه هستند و کانون‌های مساجد برای توانمندسازی کسانی که وارد مسجد می‌شوند در سه محور تدین، تخصص و مسلح شدن آنان به زبان هنر برنامه دارد.

  


پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500