• اخبار

طرح «تلاوت نور» در ۹۰۰ مسجد ‌اردبیل اجرا می‌شود

طرح «تلاوت نور» در ۹۰۰ مسجد ‌اردبیل اجرا می‌شود
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از اجرای طرح تلاوت نور با قرائت یک صفحه از قرآن کریم به صورت روزانه در بین‌الصلاتین در ۹۰۰ مسجد و مراکز مذهبی استان خبر داد.

 

 

به‌گزارش روابط‌ عمومی ستاد عالی‌کانون‌های ‌فرهنگی هنری مساجد کشور به نقل از ایکنا، نادر سقاء مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل‌، ۱۰ آذر ماه در جلسه شورای اداری دبیرخانه گفت: طرح تلاوت نور شامل قرائت یک صفحه از قرآن کریم به صورت روزانه در بین‌الصلاتین است که  از سال ۸۱ در کانون‌های مساجد آغاز و در بیش از ۷۰ مسجد اجرایی شد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل‌ با اشاره به اینکه هم اکنون این حرکت فرهنگی و قرآنی در بیش از ۹۰۰ مسجد و مراکز مذهبی استان برگزار می‌شود، بیان کرد: این یک صفحه توسط قاریان عضو کانون‌های مساجد در بین‌الصلاتین  قرائت می‌شود و در برخی از مساجد تفسیر یک آیه و یا مختصری از آیات توسط امام جماعت بیان می‌شود.

 

وی با تأکید بر اینکه همکاری مفسران و مربیان تربیتی در تفسیر این آیات بسیار قابل تقدیر است، افزود: آمادگی کامل برای تجهیز مساجد و مراکز مذهبی با اهدا قرآن کریم برای اجرای این طرح را داریم.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل‌ خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی برنامه‌های کانون‌های مساجد برگزاری برنامه‌های قرآن‌محور است که هر ساله در قالب انس با قرآن عملیاتی می‌شود.

 

وی عنوان کرد: محفل۴۰ شب در ۴۰ مسجد از جمله برنامه‌های قرآنی کانون‌های مساجد در سال جاری است که به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در مناسبت‌های ملی و مذهبی در مساجد استان برگزار می‌شود.

 

سقاء اظهار کرد: در سال گذشته به مراکز مجری طرح تلاوت نور بیش از ۲ هزار قرآن کریم اهدا شد.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500