• اخبار

مازندران میزبان مسابقه ملی تفسیر کوتاه جزء۵ و6 قرآن کریم

مازندران میزبان مسابقه ملی تفسیر کوتاه جزء۵ و6  قرآن کریم
مسابقه ملی تفسیر کوتاه جزء۵ و۶ قرآن کریم ویژه متربیان خانه‌های نور به همت دبیرخانه کانون‌های مساجد مازندران و با همکاری کانون فرهنگی هنری اخلاص مسجد امیرالمومنین(ع) قائمشهر سال جاری برگزار می شود.

 

 

به‌گزارش روابط‌ عمومی ستاد عالی‌کانون‌های ‌فرهنگی هنری مساجد کشور، حجتالاسلام محمودعلیخانی، سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد مازندران در آئین رونمایی از پوستر مسابقه ملی تفسیر کوتاه جزء5 و6  قرآن‌کریم در فرمانداری قائمشهر اظهار داشت: با توجه به وجود تهاجم فرهنگی، تاسیس کانون های فرهنگی هنری از پایه و اساس دغدغه مقام معظم رهبری(دامت برکاته) بوده و این کانون ها از سال ۷۱ آغاز به فعالیت نمودند.

 

وی افزود: یک هزار و 132کانون نیز در مازندران فعال است که 109 کانون از این تعداد در شهرستان قائمشهر فعالیت می کنند.

 

حجت‌الاسلام علیخانی با ابراز تاسف از اینکه در برخی نقاط استان مساجد از هنر خالی شده، اظهار کرد: کانون‌های مساجد علاوه بر آن که در بحث هنرهای هفت‌گانه فعالیت می‌کنند، تلاش داریم هنرهای اسلامی یا همان مهارت های زندگی نظیر درست زندگی کردن، تربیت فرزند، همسایه داری، همسرداری، دوری از پرخاشگری و هنرهای خوب زیستن را با توجه به اینکه مخاطب ما نوجوان و جوان هستند، توسعه دهیم.

 

وی تصریح کرد: اغلب افرادی که در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان فعالیت دارند جوانان پرشور، متدین و انقلابی هستند که بدون چشم داشتی برای اسلام و انقلاب زحمت می کشند و برنامه‌ها و ثمرات خوبی از این جوانان شاهد هستیم.

 

حجت‌الاسلام علیخانی به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه به هنر اشاره کرد و افزود: رهبری(دامت برکاته) درخصوص پیاده روی میلیونی اربعین نیز فرمودند فقط با ابزار هنر می توان این عظمت حضور میلیونی را تصویر کرد.

 

وی باتاکید براینکه عظمت و ماندگاری و جذابیتی که هنر برای نسل جوان دارد باید در مساجد مورد استفاده قرار گیرد، گفت: طرح های بسیار خوبی در شهرستان قائمشهر به همت مسجدی ها انجام می شود.

 

حجت‌الاسلام علیخانی از کانون فرهنگی هنری شهید گرائیلی خرماکلا قائمشهر بعنوان کانون روستایی برتر کشوری یاد کرد و افزود: همچنین کانون فرهنگی هنری اخلاص قائمشهر نیز مجری برگزاری مسابقه ملی تفسیر کوتا جزء5و6قرآن کریم و جشنواره فیروزه است.

 

وی در خصوص برگزاری مسابقه ملی تفسیر کوتاه جزء5و6قرآن کریم با همکاری کانون فرهنگی هنری اخلاص مسجد امیرالمومنین(علیه السلام) قائمشهر گفت: این مسابقه دی ماه سالجاری آغاز و تاپایان بهمن ماه خاتمه می یابد.

 

حجت‌الاسلام علیخانی با بیان اینکه این طرح ویژه متربیان خانه های نور است، افزود: شرکت در این طرح برای عموم آزاد بوده و مختص سن خاصی نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مسابقه ملی طرح تفسیر کوتاه ویژه کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور به آدرسwww.abrshafagh.com مراجعه کنند.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۳۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500