• اخبار

وجود ۱۷۳ کتابخانه مخزن‌دار در مساجد خراسان‌شمالی

وجود ۱۷۳ کتابخانه مخزن‌دار در مساجد خراسان‌شمالی
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان‌شمالی گفت: با توجه به وجود ۲۹۳ کتابخانه در مساجد استان ۱۷۳باب از این تعداد، مخزن‌دار است.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار کرد: از مجموع ۲۹۳ باب کتابخانه‌های دایر در مساجد استان ۱۷۳ باب مخزن‌دار و ۱۲۰ باب نیز کتابخانه باز است.

 

وی ادامه داد: درحال حاضر۱۱۶ کتابدار مسئولیت ارائه خدمات از قبل نام نویسی اعضا، امانت‌دهی و تحویل کتاب را در این تعداد از کتابخانه‌ها برعهده دارند.

 

شیرازیان یادآور شد: کتابخانه‌های مساجد خراسان‌شمالی ٢٦٣ هزار و ٥١٥ جلد کتاب دارد که علاقه مندان می توانند در نقاط شهری و روستایی از آن استفاده کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت بیش از۳۶۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان، گفت: دربرنامه ششم توسعه باید درهمه مساجد شهری و روستاهای بالای یک هزار نفر کانون‌های فرهنگی و هنری تاسیس کنیم.

 

شیرازیان با بیان اینکه بیش از۲۲۰ مورد ازاین کانون‌ها در مناطق شهری و مابقی هم روستایی هستند، گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار و۶۵ باب مسجد در استان وجود دارد که ۸۷۳ باب مسجد در روستاها ومابقی در نقاط شهری و ۲۰ باب از مساجد استان مربوط به مساجد اهل تسنن است.

 

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500