• اخبار

ثبت نام ۹۲۰ هزار عضو در سامانه سجا/مهمترین مسئله در حوزه مسجد، داشتن انگیزه الهی است

ثبت نام ۹۲۰ هزار عضو در سامانه سجا/مهمترین مسئله در حوزه مسجد، داشتن انگیزه الهی است
دبیرستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، با اشاره به اینکه ۵۴ درصد کانون ها در روستاها فعالیت می کنند، گفت: ۹۲۰ هزار عضو در سامانه سجا ثبت نام کردند. به گزارش روابط عمومی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی دبیرستاد عالی کانون های  فرهنگی و هنری مساجد کشور امروز(۱۵ آذرماه) در دومین گردهمایی مسئولان ستادی و استانی دبیرخانه های کانون های مساجد کشور با اشاره به اینکه حضور در مسجد خود نمود تربیت است و همین که تلاش کنیم آحاد جامعه را به مسجد آوریم به نحوی کار تربیتی انجام داده ایم، گفت: حضور در کنار مضجع حرم امام رضا(ع) عبادت است و نشستن در صحن و سرای ایشان تفکر انسان را متحول می کند، لذا شناخت بحث زیارت بسیار مهم است.

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با تاکید بر اینکه تهذیب را ابتدا باید از خودمان آغاز کنیم، اظهارداشت: در حوزه مسجد مهمترین مسئله انگیزه الهی است و با این انگیزه بسیاری از کارها پیش می رود لذا نباید به دنبال این باشیم که فقط بودجه ها را افزایش بدهیم چرا که گاهی حتی با افزایش بودجه و اعتبارات هم مشکلات حل نمی شود.


وی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون دشمنی و خصومت ها بسیار بوده اما دشمنان اکنون به صراحت آن را بیان می کنند، افزود: جمهوری اسلامی یک امانت به دست ما است و باید مراقب باشیم با سخنان و رفتارهای نادرست آب یه آسیاب دشمن نریزیم.


مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه باید فهوای کلام اهل بیت(ع) را بفهمیم و بدانیم مکتب اهل بیت(ع) پذیرای همه افراد است، ادامه داد: باید در راستای انجام فعالیت های کانون های مساجد تلاش مضاعف و حرکت جهادی انجام بدهیم چرا که ما یک نهاد انقلابی هستیم و باید در این زمینه بیشتر فعالیت انجام دهیم.


دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تاکید بر اینکه نباید خودمان را با دیگر سازمان ها مقایسه کنیم چرا که رمز موفقیت در عدم مقایسه خود با دیگر نهادها است، ادامه داد: حوزه برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی نیاز به انسجام و دقت فراوان دارد.

وی با اشاره به اینکه ما معتقدیم جمهوری اسلامی را نظام پیش می برد و نبوغ در نظام سازی تاثیر دارد، افزود: اگر نظام سازی در جامعه اجرا شود عدالت گسترش پیدا می کند و برنامه ها طبق روال انجام می شود، در واقع نظام جامعه را اداره می کند و نبوغ برای نظام سازی مهم است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه اکنون ۲۲ هزار و ۱۵۷ کانون فرهنگی هنری با ۹۲۰ هزار عضو در سامانه سجا ثبت شده است، گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال جاری تعداد کانون ها در سراسر کشور به عدد ۲۵ هزار و اعضا هم به ۲ میلیون نفر خواهد رسید.

وی با اشاره به این جمله رهبری که فرمودند هنر میدان دار است گفت: بهره گیری از ابزار هنر، آینده نگری و آینده نگاری از مؤلفه های برنامه ریزی صحیح در حوزه فرهنگ است.

حجت الاسلام ارزانی با اشاره به اینکه اکنون که اعتبارات کم است استفاده از ظرفیت دبیرخانه های استانی برای برنامه ریزی در حوزه مرتبط بسیار ضروری است، گفت: ۴۰ درصد اعضای ثبت شده در سامانه سجا(بچه های مسجد) خواهر هستند و همچنین بالغ بر ۵۴ درصد مجموعه کانون های فرهنگی هنری مساجد در روستا هستند.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۹:۱۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500