• اخبار

بیانیه کانون‌های مساجد استان اردبیل به مناسبت ارتحال آیت‌الله سید حاتمی

بیانیه کانون‌های مساجد استان اردبیل به مناسبت ارتحال آیت‌الله سید حاتمی
کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل به مناسبت ارتحال آیت الله میر ابراهیم سید حاتمی، نماینده سابق مردم در مجلس خبرگان رهبری بیانیه‌ای صادر کردند.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، به مناسبت ارتحال آیت‌الله میر ابراهیم سید حاتمی، نماینده سابق مردم در مجلس خبرگان رهبری‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل بیانیه‌ای صادر کرد.

 

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله؛ اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء

وقتی عالمی فقیه فوت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ چیز نمی‌تواند جای آن را پرکند.

 

ارتحال عالم وارسته، خدمتگزاری صدیق، انقلابی نستوه و یار امام و رهبری، پدر مهربان شهید والامقام سید رسول سید حاتمی موجب تالم و تاثر اصحاب فرهنگ و هنر مسجدی و خادمان و متولیان مساجد استان گردید.

 

ایشان در طول حیات طیبه خود علاوه بر خودسازی و غور در مبانی و مباحث علمی و فقهی و میراث‌داری فقه با عظمت شیعه و نیز در دوران نهضت امام خمینی (ره)، پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تلاش وافر و نستوهی را برای ساخت مساجد در محلات مورد نیاز و عمران معنوی مناطق محروم به کارگمارد و با وقف جان و مال خود برای اعتلای اسلام و فرهنگبانی از این سنگر ارزشمند و عناصر فرهنگی آن اقدام کرد.

 

آیت‌الله میرابراهیم سیدحاتمی» شخصیتی مردمی بود‌که در همه حال و در همه شرایط و موقعیت‌های سیاسی و اجتماعی با مردم بودن و خدمت به ایشان را سرلوحه امور خود گرداند و بحق نشان خدمت از ریاست محترم جمهوری دریافت کرد.

 

ایشان با حفظ و حراست از مبانی اعتقادی، دین و آئین این سامان و انقلاب اسلامی بارها از طرف مردم شهید پرور ولایت‌مدار بعنوان نماینده در مجلس خبرگان رهبری حاضرگردید و فعالانه از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کرد.

 

وی از دوستان بسیار نزدیک آیت‌الله مروج؛ نماینده اسبق رهبری معظم انقلاب در استان و از یاوران آیت‌الله عاملی بشمار می‌رفت و در همه برهه‌ها و عرصه‌ها نقش تاریخی خود را برای اعتلای اسلام، شهدا و انقلاب اسلامی ایفا کرد.

 

اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل ضمن عرض تعزیت و تسلیت فقدان این عالم ربانی و  خدمتگزار مسجد، انقلاب و نظام اسلامی به محضر رهبر معظم انقلاب و نماینده معزز ایشان در استان، به خانواده جلیله سید حاتمی، شاگردان، دوستان و ارادتمندان ایشان، برای ایشان غفران و رحمت الهی مسئلت می نماید و امید آن دارد با فرزند شهیدش و با اجداد طاهرینش محشور و مانوس گردد.

 

فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل

 

پایان پیام
روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۷ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500