• اخبار

باید عموم مردم را در جریان فعالیت‌های کانون‌های مساجد قرار داد

باید عموم مردم را در جریان فعالیت‌های کانون‌های مساجد قرار داد
امام جمعه زنجان با تاکید بر ضرورت هم‌افزایی نهادهای موثر در مسجد بر اثرگذاری بیشتر فعالیت‌های مساجد، گفت: بایستی عموم مردم را در جریان فعالیت‌های کانون‌های مساجد قرار داد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، آیت‌الله ‌علی خاتمی، در دیدار با کارکنان دبیرخانه کانون‌های مساجد استان زنجان اظهار کرد: بایستی عموم مردم را در جریان فعالیت‌های کانون‌های مساجد قرار داد.

 

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه جوانان امروزی از سطح آگاهی بالاتری نسبت به جوانان نسل‌های گذشته برخوردار هستند، گفت: فضای مجازی، شبکه‌های گسترده معاندین به این جوانان خوارک می دهند و آنان را تغذیه می‌کنند.

 

وی افزود: دشمن از طریق ماهواره و شبکه‌های مجازی در بین جوانان نفوذ کرده است، دشمن فرهنگ ما را قبول ندارد و علاقه‌ای هم به جوانان ندارد با این وجود هزینه‌های بسیاری برای تهیه خوراک به جوانان صرف می‌کند که نشان از دشمنی دیرینه آنان با ما دارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ضرورت تربیت خانوادگی جوانان برمبنای اصول دینی و اسلامی، خاطرنشان کرد: اگرجوانان تربیت خوبی در خانه داشته باشند در مدرسه رشد می‌کنند و اگر این تربیت در مساجد ادامه داشته باشد، منجر به شکوفایی جوانان می شود.

 

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه در مساجد هیئت امنا، متولیان مسجد، امام جماعت، بسیج  و کانون‌های فرهنگی و هنری فعال است؛ گفت: زمانی این فعالیت‌ها اثرگذار است که همگی این نهادها در عرصه تربیت دینی جوانان فعالیت کنند.

 به گفته امام جمعه زنجان، هدف کار، مقدس است ولی اگر روشی هم برای رسیدن به این هدف باشد نتیجه خوبی خواهیم گرفت.

 

آیت‌الله خاتمی با یادآوری اینکه مدیر مسجد، امام جماعت است و ستون خیمه محسوب می شود، گفت: هیات امنا، خیرین، بسیج و کانون‌های مساجد هم در راستای تحقق اهداف مسجد بایستی به امام جماعت کمک کنند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان با تاکید بر اینکه موازی‌کاری در چنین محیط‌هایی خطرناک است، تصریح کرد: رقابت‌های غیرمنطقی در بین نهادهای فعال در مساجد اگر عادلانه نباشد باعث ایجاد فاصله بین این نهادها می‌شود.

 

وی بر ضرورت تقسیم کارهای مسجد بین نهادهای فعال در این اماکن تاکید کرد و افزود: هراندازه هماهنگی بیشتر باشد، اثرگذاری بیشتری دارد.

 

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه جناحی تربیت کردن جوانان در مساجد آفت است، افزود: جوان باید رشد کرده و شخصیت خود را پیدا کند؛ مسائل سیاسی و جناحی را خودش اجرا کند و دیکته شده نباشد.

 

وی هم‌افزایی و هم‌پوشانی نهادهای فعال در مساجد را یکی از ضرورت‌های اثرگذاری در مساجد خواند و گفت: انقلاب ما از مساجد شروع شد و 95 درصد از نیروهای جبهه تربیت شده مساجد هستند و پیکرهایشان هم از مساجد تشییع شدند.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه امام راحل سنگر اسلام را مساجد معرفی کردند که یک حقیقت است، افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کنار پایگاه‌های مقاومت بسیج این پیام رهبری را عملی کنند چرا که اطاعت از فرمان ولی امر مسلمین بر همه واجب است.

 

امام جمعه زنجان با بیان اینکه بایستی از مساجد بازدید میدانی داشته باشید، افزود: در روستاها، روحانیون مقیم نقش‌آفرین هستند بایستی از این ظرفیت بهره‌مند شوید.

 

وی با تاکید بر اینکه کار فرهنگی کار ارزشمندی است که در ظاهر نمودی ندارد و با گذشت زمان می‌توان به نتایج آن پی برد؛ گفت: اهمیت فعالیت فرهنگی به قدری است که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است.

 

پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۷ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۲۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500