• اخبار

بحث مساجد مجازی یکی از بایدهای عصر امروز به شمار می‌رود

بحث مساجد مجازی یکی از بایدهای عصر امروز به شمار می‌رود
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد گفت: استفاده بهینه از فضای مجازی برای ترویج و نهادینه‌کردن بیش ‌از پیش آموزه‌های دینی اجتناب‌ناپذیر و بحث مساجد مجازی یکی از بایدهای عصر امروز است.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام مصطفی گرجی‌گفت:  پایگاه مسجد یکی از زیباترین ابتکارهای جامعه اسلامی در عصر پیامبر به شمار می‌رود که برای تشکیل جامعه اسلامی نهادینه شده است.

 

وی، مسجد را پایگاه تمامی تصمیم‌گیری‌ها جامعه اسلامی عنوان کرد و افزود: در واقع پایگاه مسجد محل اجتماع حوزه‌های مختلف در جامعه اسلامی است‌که می‌تواند مشکلات فردی و اجتماعی جامعه را حل کند، اگر مدیریت محتوایی این پایگاه مسئولانه و عاشقانه باشد هزینه‌های زیادی را از دوش جامعه و مردم برمی‌دارد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد با تأکید بر اینکه پازل مدیریت مسجد از اهمیت بالایی برخوردار است، توجه بیشتر به این مهم را خواستار شد و اظهار داشت: مدیریت صحیح هیئت‌امنای مساجد از دیگر ضرورت‌های اجرایی برای نقش‌آفرینی درست و کامل مسجد قلمداد می‌شود.

 

گرجی، کانون‌های فرهنگی هنری را یکی از شاخص‌ترین بازوهای نقش‌آفرینی مساجد در جامعه دانست و تصریح کرد: استفاده بهینه از فضای مجازی برای ترویج و نهادینه‌کردن بیش ‌از پیش آموزه‌های دینی و اسلامی امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است؛ چنانچه بحث مساجد مجازی یکی از بایدهای عصر امروز به شمار می‌رود.

 

این مقام مسئول با اشاره به برنامه‌های کانون فرهنگی هنری مساجد استان در دهه فجر سال جاری، عنوان کرد: طرح کشوری «آواها و نغمه‌های بچه‌های مسجد» با حضور هزار و ۴۰۰ نفر از بچه‌های مسجد یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده در این راستاست که قرار بر این شده تا این گروه در پنج نقطه استان مستقر و همخوانی داشته باشند.

 

وی بیان داشت: ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در سال جاری به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی درصدد است تا سونامی شعر و سرودهای انقلابی را در دستور کار خود قرار دهد. سرود ملی کانونهای مساجد نیز امسال در تمام استان‌های کشور رونمایی می‌شود؛ برگزاری شب‌شعر انقلاب، برگزاری ششمین جشنواره کشوری روح خدا و طرح سینمای انقلاب نیز مهم‌ترین و شاخص‌ترین اقدامات تدوین شده در کمیته مساجد ستاد دهه فجر استان یزد است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان یزد، برگزاری طرح کشوری «شنبه‌های با کتاب» در مساجد و برگزاری نشست تخصصی «انقلاب به روایت هنر» با حضور هنرمندان متعهد و انقلابی از نسل دیروز، امروز و فردا را از جمله برنامه‌های شاخص کانون های مساجد در دهه فجر عنوان کرد و ابراز داشت: برگزاری طرح کاروان دانایی (طرح ابتکاری کانون مساجد یزد) و برگزاری سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در تاریخ جمعه پنج بهمن‌ماه سال جاری، از دیگر برنامه‌های در دستور کار است.

 

گرجی از عضویت ۴۲ هزار نفر در ۸۱۱ کانون فرهنگی هنری مساجد استان یزد خبر داد و تأکید کرد: برای تمامی اعضای کانون‌های مساجد کارت عضویت چندمنظوره اعتباری و فرهنگی صادر می‌شود؛ بالاترین آمار ثبت اعضا متعلق به شهرستان خاتم با میانگین هر کانون ۱۸۷ عضو است و کمترین آمار ثبت شده متعلق به شهرستان تفت با میانگین هر کانون ۱۵ عضو است.

 

این مقام مسئول، پراکندگی فعالیت مساجد را از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مشکلات حوزه نقش‌آفرینی مساجد برشمرد و اذعان کرد: کانون‌های فرهنگی مساجد زیر نظر دبیرخانه، ائمه جماعت زیر نظر سازمان تبلیغات و خادمین مساجد زیر نظر اوقاف ارائه خدمت می‌کنند.

 

وی در پایان یادآور شد: امروز باید در حوزه فرهنگ دینی اقدامات جدی‌تری صورت گیرد و نگاه‌های جدیدتری حاکم شود تا با حفظ اصول دینی روح معنوی و دینی در جامعه پررنگ شود.

 

 

پایان پیام/

 

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۷ دی ۱۳۹۷ ۱۶:۲۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500