• اخبار

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، پیونددهنده نسل قبل و جدید است

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، پیونددهنده نسل قبل و جدید است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، کانون‌های فرهنگی هنری را به عنوان فرصت و بستری مناسب برای مساجد دانست وگفت: این کانون‌ها پیوند دهنده نسل قبل و جدید در بستر مساجد است.

 

 

به گزارش‌روابط عمومی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجدکشور، حجت‌الاسلام والمسلمین «علی‌اصغر فضیلت» در آیین تجلیل از هنرمندان انقلاب اسلامی با عنوان افتخار به گذشته، امید به آینده در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان افزود: کانون‌های مساجد بستری با تبدیل کارکرد مساجد به مساجد صدر اسلام است.

 

وی مساجد را در صدر اسلام مکانی برای درس و تعلیم و تعلم و نیز طرح مسایل اجتماعی و ... بیان کرد و اظهار داشت: در عصری بسر می‌بریم که به گفته صاحب‌نظران عصر جاهلیت و بردگی مدرن است.

 

فضیلت خاطرنشان‌کرد: دست‌آوردهای علمی و فناوری به جای اینکه باعث پیشرفت انسان‌ها شود امروز موجب بردگی انسان‌ها شده است و به همین دلیل عصر فعلی را عصر جاهلیت مدرن نامیده اند.

 

وی با تاکید بر نقش کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: این کانون فرصت مغتنمی است تا مساجد را به کارکردهای اصلی خود بازگردانند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان همچنین با تاکید بر رشد و توسعه هنر دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: برخی از فیلم ها، سریال‌ها و موسیقی آنها نظیر سریال امام علی (علیه‌السلام) و فیلم آژانس شیشه ای و نیز آثار هنرمندان در زمینه دفاع مقدس از آثار فاخر دوران انقلاب اسلامی است که تاثیرگذاری بالایی را در جامعه داشته اند.

 

در این مراسم از هشت نفر از هنرمندان استان سمنان به عنوان هنرمندان انقلاب و پیشکسوت تجلیل شد.

 

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500