• اخبار

خروجی آثار هنری کانون‌های مساجد به جامعه عرضه شود

خروجی آثار هنری کانون‌های مساجد به جامعه عرضه شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: امروز کانون‌های مساجد این استان در رشته‌های مختلف هنری در سطح ملی پیشتار هستند. خروجی آثار هنری کانون‌ها باید از طریق فضای مجازی به جامعه عرضه شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری‌ مساجد کشور، «رضا کمالی‌زرکانی» در ویژه برنامه «انقلاب به روایت هنر» با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به نقش هنرمندان در انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: هنرمندان با به تصویر کشیدن رشادت‌های مردم، این حماسه‌آفرینی‌ها را برای همیشه ماندگار کردند و هیچ‌گاه اثر سرودهای حماسی انقلاب از اذهان پاک نخواهد شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با یادآوری اینکه قبل از انقلاب از هنر برای ترویج فرهنگ ابتذال درکشور استفاده می‌شد، افزود: انقلاب اسلامی، هنر را به خواستگاه حقیقی خود بازگرداند.

 

وی در ادامه به نقش‌آفرینی هنرمندان استان هرمزگان در پیروزی انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: هنرمندان متعهد استان نقش بسزایی در انقلاب اسلامی داشتند.

 

کمالی‌زرکانی گفت: اگر مجاهدت‌های محمودی در عرصه فیلم و عکس نبود شاید امروز نامی از مبارزین و شهدای انقلاب در هرمزگان وجود نداشت.

 

کمالی عنوان‌کرد: هنرمندان استان هرمزگان همواره در همه صحنه‌ها دوشادوش مردم، یاری‌گر نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به عرصه هنر، تصریح کرد: این توجه موجب شده تا بسیاری از جوانان به دنبال تولید آثار فاخر و ارزشی در بخش‌های مختلف هنری بروند.

 

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه انقلاب اسلامی پرورش دهنده هنرمندانی صاحب نام نظیر شهید آوینی بوده است، افزود: معتقدیم که هنوز هنرمندان زیادی در سطح کشور وجود دارند که گمنامانه با الگوگیری از این شهید درعرصه جهاد فرهنگی در حال تولید آثاری برای مداوای دردی از آلام جامعه هستند.

 

کمالی همچنین به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه مسجد وکانون‌های فرهنگی هنری اشاره‌کردوگفت: حضور در فضای معنوی مساجد، بهره‌گیری از ظرفیت عظیم جوانان و اعتماد خانواده‌ها بزرگترین سرمایه کانون‌های مساجد است.

 

وی با اشاره به اینکه امروز کانون‌های مساجد هرمزگان در رشته‌های مختلف هنری ازجمله سرود و تئاتر در سطح ملی پیشتار هستند، اظهار کرد: خروجی آثار هنری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید از طریق فضای مجازی به جامعه عرضه شود.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۲۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500