• اخبار

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری نباید محدود به تهران شود

برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری نباید محدود به تهران شود
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری نباید محدود به شهر‌ها و تهران شود و برگزاری این برنامه ها در روستاها ارزش بسیاری دارد.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، حبیب رضا ارزانی در جشنواره همیاران فرهنگ و هنر روستا و مراسم اختتامیه اولین جشنواره عکس "روستا، زندگی" که در روستای پیریوسفیان برگزار شد، اظهار داشت: تغییر چهره روستا و افزایش امکانات مورد نیاز روستاییان یکی از دستاوردهای انقلاب است چرا که انقلاب با محوریت عدالت، توزیع عادلانه و فراهم سازی امکانات به اوج رسیده است.

 

وی بیان کرد: امروز ملت ایران با تبعیت از رهبری و حرکت در مسیر امام‌ راحل موجبات ثابت قدم بودن انقلاب و دستیابی به اهدافش را فراهم کرده‌اند و انقلاب به بلوغ مطلوبی دست یافته است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با وجود اختلاف سلیقه در مدیریت کشور، اما حرکت در مسیر رهبری و مطابق با رهنمودهای ایشان منجر به رسیدن به اهداف انقلاب می‌شود چرا که جمهوری اسلامی یک ماهیت واحد است و همه در صیانت از دستاوردهای نظام، با اقتدار به دفاع از ولایت و اصل نظام می‌پردازند.

 

وی بیان کرد: امروز اعتبارات روستایی در وزارت ارشاد تا 8 برابر افزایش یافته و انقلاب در 40 سالگی خود توانسته پایه و اساس اقدامات و طرح‌های بسیاری را شکل دهد که ملت ایران باید به منظور دستیابی به موفقیت قدران سرمایه‌های اجتماعی و وحدت آفرین خود باشند.

 

ارزانی تاکید کرد: نگاه عدالت محور از مواردی است که حضور استاندار در جشنواره امروز نشان‌دهنده آن بوده است چرا که برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری نباید محدود به شهر‌ها و تهران شود و برگزاری ان در روستاها ارزش بسیاری دارد.

 

اکبر اسکندری نژاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین نیز اظهار داشت: ارسال این آثار، موجب شکوفایی استعدادهای روستاییان و همچنین ارتقا جایگاه هنر در روستا شده چرا که برخی از آثار دارای شاخصه هایی قراتر از اثار هنرمندان شهری است و نشان از توانایی بالای ارسال کنندگان دارد.

 

وی بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری از مصداق‌های عدالت فرهنگی بوده که در این دوره از جشنواره رشته‌های هنر تجسمی، نویسندگی، صنایع دستی، اقتصاد روستا و صنایع کارآفرینی شرکت داده شده و با مشارکت روستاییان 300 اثر ارسال شده است.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۶:۰۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500