• اخبار

کادرسازی برای انقلاب رسالت اصلی فعالان مسجدی است

کادرسازی برای انقلاب رسالت اصلی فعالان مسجدی است
حجت‌الاسلام ارزانی چهل سالگی انقلاب اسلامی را به معنای تحکیم پایه های انقلاب خواند و گفت: کادرسازی برای انقلاب از رسالت های فعالان مسجدی است.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین «حبیب‌رضا ارزانی» در نشست گردهمایی مسئولان اداری مالی کانونهای مساجد سراسر کشور که طی ۲ روز به میزبانی استان البرز برگزار می‌شود، گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی،کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

 

دبیر ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: کانون‌های مساجد سطح کشور با رویکرد دینی و فرهنگی در امر پیشبرد آرمان‌های انقلاب اسلامی اهتمام ویژه‌ای دارند.

 

حجت‌الاسلام ارزانی در محور دیگر سحنان خود به برپایی سرود ۴۰ هزار نفری انقلاب اشاره کرد و آن را مبتنی بر اعلام مسئولان و کارشناسان برجسته کشوری یکی از برنامه‌های فاخر در زمینه چهل سالگی انقلاب خواند.

 

وی با بیان این مهم که کادرسازی انقلاب وظیفه اصلی فعالان مسجدی است، مطرح‌کرد: برخی مکان‌ها به عنوان جایگاه‌های‌ خاص‌ شناخته می‌شوند که مساجد به عنوان سنگر الهی بستر کارآمدی به منظور انسان‌سازی و آماده‌سازی برای رویدادهای بزرگ است.

 

گفتمان انقلاب اسلامی ایران انقلاب فرهنگی است

 مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد از انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب فرهنگی یاد کرد و گفت: مساجد مهم‌ترین جایگاه شکل‌گیری انقلاب است و امروز فعالان مسجدی در این مکان الهی آرمان‌های انقلاب را پاسداری می‌کنند.

 

وی با تاکید بر این مطلب که گفتمان انقلاب به معنای گفتمان معنویت است، تصریح کرد: کار در حوزه مساجد به معنای خدمت برای خدا است و هر یک از فعالان مسجدی با باور به آرمان‌های اعتقادی ضروری است، جایگاه خود را بدانند.

  

دبیر ستادعالی‌کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور عنوان کرد: یکی از مسائل امروز سرمایه اجتماعی است که بر اساس این مهم باید تجهیزات و تسهیلات معینی مشخص شود. در این میان هم‌نوایی و هم‌افزایی زمینه کارآیی مطلوب است.

 

حجت‌الاسلام ارزانی در ادامه توضیح داد: مدیریت کارآمد در حوزه‌های متعدد بر مبنای نظم یکی از راهبردهای لازم برای حفظ سرمایه اجتماعی است.

 

وی با بیان این مهم که سازمان‌های مردم نهاد، شاخص سرمایه اجتماعی فرهنگی در کشور است، مطرح کرد: در سامانه بچه‌های مسجد ۲۳ هزار نفر به عنوان مدیر مسئول هستند که این شاخص بالاتر از شاخص سازمان‌های مردم نهاد است.

  

دبیر ستاد عالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: ثبت اساسنامه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در شورای عالی انقلاب اسلامی هویت ۲۴ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در سطح کشور تلقی می شود.

 

محور دیگر سخنان مشاور وزیر به برپایی جلسات شورای سیاست‌گذاری اختصاص یافت که در این رابطه عنوان کرد: شورای سیاست‌گذاری که مصوبه ۲۶ سال گذشته بوده است طی چند جلسه برگزار شده است. برپایی این شورا یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که باید در سطح استان‌ها با اهتمام ستادهای هماهنگی و نظارتی بر کانون‌های مساجد تشکیل شود.

 

حجت‌الاسلام ارزانی خطاب به مسئولان مالی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سراسرکشور مطرح کرد: قانونمندی، خوش سلیقگی، توجه به شأن و اعتبار و ... از ضرورت‌هایی است که مسئولان مالی به عنوان ترازهای مالی در فصل‌بندی مالی باید رعایت کنند.

 

وی در پایان از سال آتی به عنوان سال «شاخص‌گذاری» نام برد و گفت: مبنای فعالیت‌ها در سال آتی شاخص‌گذاری در حوزه های مختلف ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با هدف استاندارد سازی برنامه ها است.

 

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۱۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500