• اخبار

کانون های مساجد بزرگترین شبکه تربیت نسل جوان انقلابی است

کانون های مساجد بزرگترین شبکه تربیت نسل جوان انقلابی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: در این زمان حساس‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد به عنوان بزرگترین شبکه تربیت نسل جوان انقلابی درحال فعالیت است که کادرسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با محوریت این ظرفیت عظیم شکل بگیرد.

 

 

به‌‌گزارش‌ روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید مهدی قریشی» نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در بین معابد و اماکن مذهبی تمام ادیان الهی زنده دنیا، مسجد تنها عبادتگاهی است که از نظر شکل، فرم و عملکرد ظاهر و باطن با گذشت قرن‌ها از به وجود آمدن دین مبین اسلام در مقابل تحریف و نفوذ مقاومت کرده و توانسته افرادی که به مسجد پناه برده اند را نیز در برابر هجمه های عظیم انحراف، بیمه کند.

 

وی افزود: اگر نگاه تاریخی به مسجد داشته باشیم به این نکته می رسیم که در تمامی مواقع حساس و دشوار  این مسجد بوده که به داد جامعه رسیده و مفید قائل شده است چرا که همیشه مسجد محل پرورش نیروهای ارزشی است.

 

این مسئول ادامه داد: در این زمان حساس‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اجرای برنامه‌های متنوع دینی، فرهنگی و اجتماعی به عنوان بزرگترین شبکه تربیت نسل جوان انقلابی درحال فعالیت است که کادرسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی باید با محوریت این ظرفیت عظیم شکل بگیرد.

 

قریشی به هجمه‌های فرهنگی جبهه غرب در جامعه ایران اشاره کرد و گفت: بیشتر افراد جامعه ایران را جوانان تشکیل می‌دهند و این قشر همیشه حساس و آسیب‌پذیر بوده و دشمنان نظام و انقلاب با مطالعه و پژوهش‌های فراوان به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین راه برای ضربه زدن به ایران اسلامی منحرف کردن جوانان آن است.

 

امام جمعه ارومیه خاطر نشان‌کرد: مسئولین نظام باید با تقویت جبهه فرهنگی و گفتمان انقلاب مقابل هجمه‌های فرهنگی ایستاده و مانع به انحراف کشیده شدن جوانان شوند.

 

وی بر اهمیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در مبارزات فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: بنده از نزدیک شاهد تلاش‌ها و فعالیت‌های جهادی این مجموعه بوده‌ام و این وظیفه ما مسئولین است که با حمایت از این نهاد انقلابی، جوانان را از دام ناسالم دنیای غرب نجات دهیم و کشور و نظام را بیمه کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: مسجد اولین مانع برای نفوذ دشمن بوده و این سنگر با فعالیت کانون‌های های فرهنگی هنری روز به روز در حال مستحکم شدن است و فعالین جبهه فرهنگی می‌توانند با استفاده از این ظرفیت عظیم وحدت، همدلی و انسجام خود را افزایش دهند.

 

این مسئول اظهار داشت: توصیه من این است که مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد به امر مهم توسعه مخاطب با رویکرد تربیتی در مساجد اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 


پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۴۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500