• اخبار

کانون های فرهنگی هنری مساجد سرفصلی برای زندگی بهتر بچه های مسجد

کانون های فرهنگی هنری مساجد سرفصلی برای زندگی بهتر بچه های مسجد
استان البرز با بهره مندی از ۳۸۷ کانون فرهنگی هنری مسجد به واقع نمونه بارز رشد و آگاهی است. آنجا که فرصت های زندگی برای بچه های مسجد معنا پیدا می کند، جهت می یابد و سرفصلی برای بهتربودن، زیباتر زندگی کردن و در نهایت به کمال رسیدن می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور؛ البرز - فاطمه دانایی: لحظاتی در زندگی برای انسان رقم می خورد که همواره به واسطه آن سرمشق های ایمان، معرفت، باور و بسیاری از صفات الهی در ذهن بارور می شود، رشد پیدا می کند و چون درختی پربار میوه، سایه، زیبایی و طراوت را به دیگران هدیه می کند.

اینک، سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد بارقه نور امیدی است که در دل هزاران نوجوان و جوان ریشه می دواند و عصاره تمام فضائل و معرفت ها می شود.

استان البرز با بهره مندی از 387 کانون فرهنگی هنری مسجد به واقع نمونه بارز رشد و آگاهی است. آنجا که فرصت های زندگی برای بچه های مسجد معنا پیدا می کند، جهت می یابد و سرفصلی برای بهتربودن، زیباتر زندگی کردن و در نهایت به کمال رسیدن می شود.

براین حسب، توجه به فرمایش مهم و قابل اهمیت رهبر معظم انقلاب نقش نمایی می کند، آنجا که می فرمایند: خودتان را مجهز کنید، مسلح کنید به سلاح معرفت و استدلال بعد به این کانون های فرهنگی هنری مساجد بروید و پذیرای جوان ها باشید.

قدرمسلم این اندازه تراز از منظر رهبرانقلاب برای کانون های فرهنگی هنری مساجد به معنای اهمیت جایگاه بچه های مسجد در کانون های فرهنگی هنری مساجد است. امری که به واسطه آن، همکاری و همراهی بسیج با کانون های فرهنگی هنری مساجد معنا و مفهوم می یابد.

از این منظر، نیم نگاهی به فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در یک سال گذشته می اندازیم که چگونه فرصت ها تبدیل به بستر رشد و کارآمدی شده اند و شرائطی را فراهم ساخته اند که به واسطه آن ظهوری از معرفت را شاهد باشیم.

 

برپایی دوره های آموزشی و معرفتی آموزه های دینی و قرآنی

کانون فرهنگی هنری شهدای گلشهرویلا با مدیریت سیدسعیدطاهری در مسجد حجت بن الحسن عسگری(عج) کرج نمونه یکی از مساجد پویا در امر ساماندهی بچه های مسجد است، آن چنان که شور و شادی بچه های مسجد در این خصوص حائز اهمیت است.

لحظات قرآنی در فضای مسجد برای خیل کثیری از نوجوان و جوانان منطقه که اوقات فراغت را در ضیافت مهمانی مسجد به عنوان یکی از مکان های امن الهی است، حائز اهمیت است، آنچنان که همواره رغبت و انگیزه ای برای حضور در مسجد دارند.

 

 

برپایی دوره های حقوق و مسجد در مساجد البرز

 

کانون فرهنگی هنری مسجد جامع حصارک کرج یکی از کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز است که با نیازسنجی از نیاز مردم منطقه در خصوص مشاوره حقوقی، فرصتی را فراهم آورد تا اهالی منطقه و نمازگزاران با حضور در مسجد از مشاوره رایگاه حقوقی بهره مند شوند.

اجرای طرح حقوق و مسجد یکی از طرح های اجرایی در سطح مساجد استان البرز است که از کانون فرهنگی هنری مسجد برخوردار هستند، این طرح با هدف امکان ایجاد وکیل معاضدتی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند طلاق و ... است.

جمع صمیمی و به دور از حاشیه امام مسجد، مدیرکانون فرهنگی هنری مسجد با بچه های مسجد از دیگر ظرفیت های قابل توجه کانون های فرهنگی هنری مساجد است که به واسطه همان باورهای ایمانی و الهی، فارغ از انسان محوری های سخیف به بار می نشیند.

ثمره نگاه های مومنانه که اخلاص را به همراه دارد، نمی تواند چیزی جز پویایی و حرکت باشد، امری که امروز در کانون های فرهنگی هنری مساجد شاهد آن هستیم، امری که به واسطه آن می توانیم به خود، به خانواده و اجتماع به واسطه بهره مندی از این نعمت ببالیم.

برپایی طرح شنبه های با کتاب در کانون های فرهنگی هنری مساجد

یکی از شاخص های برجسته کانون های فرهنگی هنری مساجد اجرای طرح های کتابخوانی مانند طرح شنبه های با کتاب است که این مطلب خود گویای بخش دیگری از ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

برخورداری استان البرز از کتابخانه عمومی مسجد زمینه رشد فرهنگی فعالان مسجدی است که در فرآیندی جهت مند رشد پیدا کنند و خود زمینه رشد دیگرانی شوند که همانند آنان به عشق مسجد در کانون های فرهنگی هنری مساجد همت می گمارند.

روز ملی ۱۸ اسفند سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد است؛ روزی به نام بچه های مسجد که شبانه روز در کانون فرهنگی هنری مسجد همت می گمارند، زمان و برهه ای که بتوان به روند فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد تأمل ویژه ای داشت.

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500