• اخبار

نگاهی به برنامه‌های قرآنی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد زنجان در سال ۹۷

نگاهی به برنامه‌های قرآنی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد زنجان در سال ۹۷
تاکید مقام معظم رهبری در زمینه تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی، متولیان قرآنی را برآن داشت تا مطالبه رهبری را در دستور کار خود قرار دهند، از این رو کانون های مساجد هم به عنوان یکی از پایگاه های فعال در مساجد این مهم را در اولویت نخست خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، فعالیت های قرآنی و پرداختن به این گوه فعالیت ها در کنار برنامه های فرهنگی و هنری در کانون های مساجد مورد تاکید متولیان امر است، از اینرو نگاهی به فعالیت قرآنی کانون های مساجد استان زنجان در سال 97 خواهیم داشت.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان، به فعالیت های قرآنی کانون های مساجد در سال 97  اشاره کرد و گفت: یکی از این فعالیت ها طرح تفسیر کوتاه جزءهای پنجم و ششم قرآن کریم به میزبانی استان مازندان بود که در این زمینه اقداماتی در استان انجان شد.

حجت الاسلام محمنقی یارمحمدی ادامه داد: اطلاع رسانی در خصوص برگزاری در بین کانون های دارای خانه نور استان، تشکیل جلسه باحضور خانه های نور استان، انتخاب کانون آل یاسین روستای پایین کوه زنجان به عنوان کانون مجری و ثبت اسامی نفرات شرکت کننده در سامانه مربوط به تفسیر کوتاه به تعداد 15 نفر و اطلاع رسانی در بین اعضای کانون ها جهت شرکت در مسابقه روزانه تفسیر کوتاه و شرکت بیش از 100 نفر در این مسابقات و توزیع کتب مربوطه در بین کانونهای مجری طرح در سطح استان از اهم این اقدامات بود.

وی ادامه داد: طرح 1452 هم یکی دیگر از طرح های قرآنی بود که شامل حفظ جزء سی ام قرآن کریم می شد و سهمیه در نظر گرفته شده برای استان زنجان 28 کلاس و هر کلاس 15 تا 20 نفره بود.

این مقام مسئول ادامه داد: در این طرح هم در کنار تشکیل جلسه با حضور مدیران خانه های نور استان، کانون نورالمبین مسجد حضرت علی اکبر(علیه السلام) زنجان به عنوان کانون مجری انتخاب شد و ضمن امضاء تفاهم نامه همکاری جهت اجرای برنامه، اطلاع رسانی توسط کانون مجری به خانه های نور استان از طریق ارسال پوستر، پیامک و فضای مجازی انجام شد.

حجت الاسلام یارمحمدی به طرح قرآنی مدهامتان هم اشاره کرد و گفت: مرحله استانی این جشنواره در استان ها انجام و برگزیدگان به مرحله کشوری که به میزبانی خراسان رضوی برگزار خواهد شد، معرفی شدند.

وی ادامه داد: این مسابقات در دو رده سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال با حضور 338 نفر از خواهران و برادران 25 و 26 بهمن ماه امسال انجام شد.

سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان زنجان به طرح خانه نور«درسنامه فهم زبان قرآن» به میزبانی قم هم اشاره کرد و گفت: شرکت در دوره آموزشی ارتقاء مربیان سطح عمومی خانه های نور درقم با حضور سه نفر خواهر و سه نفر برادر شهریورماه امسال انجام شد.

به گفته وی، تحویل کتب مربوطه به کانون های مجری ملکوت، صالحین، آل یاسین، ساجدین، یاران نینوا، قمربنی هاشم (علیه السلام)، تشکیل گروه در فضای مجازی جهت اطلاع رسانی با عنوان درسنامه فهم زبان قرآن زنجان و شرکت در آزمون غیر حضوری مربیان درسنامه فهم زبان قرآن بهمن امسال از دیگر اقداماتی بود که در قالب این طرح در استان انجام شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: پویش حفظ سوره مبارکه فجر، آموزش اعضای کانون ها و پایگاه های مستقر در مساجد توسط مربیان کانون ها، برگزاری مسابقات قرآنی در دهه فجر، آموزش روخوانی و روانخوانی سوره فجر در کانون، قرائت دسته جمعی سوره مبارکه فجر بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در مساجد سراسر کشور، برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی با حضور فعالان قرآنی بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد در روز 22 بهمن ماه و تبلیغات محیطی مناسب برای اعلام مراسم با عنوان محفل انس با قرآن همراه با سوادآموزی قرآنی با محوریت سوره فجر از دیگر برنامه های قرآنی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان در طول سال 97 بود.

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500