• اخبار

10پادگان نظامی در کرمانشاه کانون فرهنگی هنری مسجدی دارند

10پادگان نظامی در کرمانشاه کانون فرهنگی هنری مسجدی دارند
سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: کانون‌های فرهنگی-هنری در 10 پادگان نظامی و چهار ندامتگاه سطح استان در حال فعالیت هستند.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به نقل از خبرگزاری فارس،  همایش بزرگداشت بیست و ششمین سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، ارائه گزارش و تجلیل از فعالان فرهنگی مساجد استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز با عنوان «گام دوم انقلاب با بچه‌های مسجد» در تالار فرهنگی هنری بعثت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه برگزار شد.

 

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه در این مراسم، اظهار داشت: زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند ایران دچار شبیخون فرهنگی شده خیلی‌ها باور نداشتند که اطلاعات کافی در این خصوص موجود باشد تا نهادهای فرهنگی وارد میدان شوند، اما هر چه از فرمایش ایشان گذشت، روشن شد که ایران به‌ویژه اسلام مورد هجمه گستره فرهنگی قرار دارد، جبهه‌های جنگ تغییر کرده و خاکریزها در منازل با ماهواره‌ها، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی زده شده است.

 

حجت‌الاسلام «افشین کلات‌پور» ادامه داد: رهبر انقلاب در دهه 70 این زنگ را به صدا در آوردند که با لبیک به ندای ایشان هم‌اکنون کانون‌های مساجد از افتخارات می‌داند، 26 سال است در عرصه فرهنگی به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

 

وی با بیان اینکه نزدیک به 25 هزار کانون در سراسر کشور داریم، ادامه داد: کانون‌های مساجد در سازمان ملل دارای رای شده و بزرگترین سازمان مردم نهاد در خاورمیانه با 25 هزار نهاد مردمی متعلق به کانون‌ها است.

 

کلات‌پور «خانواده محور» و «مسجد پایه» را از افتخارات کانون‌ها دانست و گفت: مساجد قبل و بعد از انقلاب پایگاه و سنگر بوده و با آمدن کانون‌ها فرهنگ دینی و انقلابی به خانواده‌ها ساری و جاری شده است.

 

این مسؤول تصریح کرد: 552 کانون با نزدیک به 30 هزار نفر در استان فعال است که 600 نفر از آن‌ها عضو فعال و حافظ کل قرآن هستند.

 

وی عضویت و ثبت‌نام در برنامه‌های کانون‌ها را به صورت رایگان اعلام کرد و افزود: این  یکی از افتخاراتی است که با کمک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بدون دریافت هزینه خدماتی را برای مردم در کانون‌ها مساجد ایجاد کنیم.

 

کلات‌پور فعالیت کانون‌های تخصصی استان در دانشگاه‌ها اشاره و بیان کرد: 10 پادگان نظامی سطح استان دارای کانون هستند که نهاد نظامی این اجازه را به فرهنگ داده که در کنار مسجد فعالیت فرهنگی در چهار ندامتگاه استان کرمانشاه انجام شود.

 

بنا بر گفته سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، در دورترین روستاهای استان از مرز ازگله که چراغ‌های خانه‌های عراق را می‌بینند تا مرز استان همدان، در کنار مسجد یک مکانی را فراهم شده که به فرهنگ و انقلاب پرداخته می‌شود.

 

وی در پایان، متذکر شد: لازم است کانون‌ها به عنوان یک سینمای محلی تجهیز شوند و تا در بحث سینما حقیقت و جشنواره‌های عمار مورد استفاده قرار گیرند.

  


پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۲۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500