• اخبار

زرین‌آباد ایلام میزبان ویژه برنامه‌های کانون‌های مساجد استان

زرین‌آباد ایلام میزبان ویژه برنامه‌های کانون‌های مساجد استان
مراسم گرامیداشت بیست و ششمین سالگرد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با حضور اعضای‌کانون‌های روستایی در بخشداری زرین‌آباد از توابع شهرستان دهلران برگزار شد.

 

 

به‌ ‌گزارش‌ روابط‌ عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجدکشور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام، در این مراسم، اظهار کرد: به مناسبت سالگرد تأسیس کانون‌های مساجد کشور برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در سطح مساجد روستایی و شهری این استان برگزار می‌شود.

 

حجت‌الاسلام «علی چراغی‌پور»، با بیان این که به همین مناسبت 26 عنوان برنامه در سطح کانون‌های فرهنگی  هنری روستایی و شهری استان برگزارشده است، ابراز کرد: در حال حاضر 305 کانون فرهنگی هنری مساجد در مناطق مختلف این استان به‌ویژه مناطق محروم فعالیت دارند.

 

وی، بابیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد امروز به مأمن و پناهگاهی برای حضور جوانان و نوجوانان در مساجد و انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری تبدیل‌شده است، گفت: بر اساس آمار اعلامی در حال حاضر بیش از 25 هزار نفر در سامانه جمع‌آوری اطلاعات اعضای کانون‌های مساجد کشور ثبت‌نام کرده‌اند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام افزود: کانون‌های فرهنگی هنری در بخش زرین‌آباد از فعال‌ترین کانون‌های مساجد سطح استان به شمار می‌روند. امسال مقرر شد که برنامه ویژه سالگرد تأسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دریکی از مناطق روستایی استان برگزار شود.

 

وی، بابیان اینکه در حال حاضر 192 کانون فرهنگی و هنری در مناطق روستایی و 113 کانون در مناطق شهری این استان فعالیت دارند، یادآور شد: افتتاح ساختمان کانون‌های جدیدالتأسیس در مناطق روستایی و شهری، برگزاری نمایشگاه عکس دستاوردهای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام، دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام، برگزاری مراسم 18 اسفند دریکی از کانون‌های روستایی، برگزاری محافل انس با قرآن کریم و دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ارائه گزارش یک‌ساله از فعالیت‌ها از برنامه‌های این ایام است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ایلام، تصریح کرد: امروز مساجد علاوه بر کارکردهای سنتی خود نقش مهمی در راستای ارائه خدمات فرهنگی و دینی به نسل جوان و مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان دارند و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، دینی و هنری زمینه جذب جوانان را به مساجد فراهم می‌کنند.

 

چراغی پور، با تقدیر از همکاری مسئولان و مدیران نهادها وادارات این بخش به‌ویژه بخشداری زرین‌آباد، خاطرنشان کرد: حمایت و همکاری و تعامل نهادها و ادارات فرهنگی و اجرایی با کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌تواند زمینه‌ساز گسترش و ارتقای سطح فعالیت‌های کانون‌ها در جذب جوانان به مساجد باشد.

 

این مراسم، با حضور بخشدار زرین‌آباد، اعضای شورای اسلامی و دهیاران، جمعی از مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای بخش زرین‌آباد با تجلیل 18 نفر از اعضا، فعالان، مدیران کانون‌های فرهنگی هنری و هیئت‌امنای مساجد و مدیران مسجد محور بخش زرین‌آباد برگزار شد.

 

ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام زرین‌آباد و بازدید از درختان مثمر کاشته شده در محوطه بخشداری به یاد شهدا در هفته منابع طبیعی به همراه مسئولان ادارات و نهادها و اعضای کانون‌های مساجد بخش زرین‌آباد از دیگر برنامه های گرامیداشت 18 اسفند بود.

 

 

پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۲۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500