• اخبار

کانون‌های مساجد عهده دار «مهندسی فرهنگی مسجد» هستند

کانون‌های مساجد عهده دار «مهندسی فرهنگی مسجد» هستند
حجت‌الاسلام رضوانی نژاد با بیان اینکه باید بستر مساجد جهت استفاده گردشگران در ایام نوروز آماده باشد گفت: مهندسی فرهنگی پیرامون مسجد رسالت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

 

 

بهگزارش‌ روابط‌ عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجدکشور، حجت‌الاسلام«محمدعلی رضوانی‌نژاد» در گردهمایی مسئولان کانون‌های مساجد منطقه آزاد انزلی با اشاره به فعالیت 902 کانون ثبت شده در مساجد استان گفت: همزمان با سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مجوز فعالیت 18 کانون فرهنگی و هنری نیز صادر شد.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان با اشاره به وجود بالغ بر سه هزار مسجد در استان افزود: حدود یک سوم مساجد استان دارای کانون فرهنگی هنری هستند.

 

رضوانی‌نژاد به ثبت‌کانون‌های مساجد استان در سامانه بچه‌های مسجد(سجا) اشاره و این ثبت را مبنای پرداخت اعتبارات کانون‌ها در سال جاری اعلام کرد.

 

وی با تاکید بر لزوم ثبت اعضای کانون در این سامانه افزود: کانون‌های روستایی می بایست اطلاعات حداقل 10 نفر از اعضای خود و کانون‌های شهری حداقل 20 نفر را در این سامانه وارد کنند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان اعلام‌کرد: 46 هزار نفر از اعضای‌کانون‌های مساجد استان در این سامانه ثبت شده‌اند.

 

وی با اشاره به فعالیت 30 کانون فرهنگی هنری در منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: تنها یک هزار و 250 نفر از اعضای این کانون‌ها در سامانه سجا ثبت شده‌اند.

 

رضوانی نژاد خواستار تلاش بیشتر کانون‌ها در ثبت اعضا در سامانه شد تا موجبات ارتقا درجه استان در سطح کشور شود.

 

وی در ادامه به احیاسنجی اعضا در کانون‌های مساجد اشاره و بیان کرد: در عصر ارتباطات قرار داریم و کانون‌های مساجد باید شیوه بهره‌‌گیری درست از فضای مجازی را برای اعضای خود نهادینه کنند.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان با بیان اینکه صنعت انسان‌سازی در مسجد کامل است گفت: باید فرا مسجدی عمل کرده و همه اقشار را به مساجد جذب کنیم.

 

وی با اشاره به اجرای طرح سفیران‌اجتماعی در شهرستان شفت تصریح کرد: در این طرح مساجد مشکلات خانوارهای پیرامون مسجد را شناسایی و با برگزاری برنامه‌های مختلف درصدد رفع مشکلات گام برمی‌دارد.

 

رضوانی‌نژاد در ادامه با اشاره به فرا رسیدن ایام نوروز و ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مساجد در این حوزه ادامه داد: کانون‌های مساجد بهترین مولفه جهت برنامه‌ریزی و هدایت گردشگران به مسیر مطلوب است.

 

وی بابیان اینکه باید بستر مساجد جهت استفاده گردشگران در ایام نوروز آماده باشد افزود: این مهم با پیوست اقتصادی و فرهنگی همراه خواهد بود و برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی و خوراکی موجب رونق مساجد می‌شود.

 

رضوانی نژاد با اشاره بر گردشگرپذیر بودن استان گیلان بر مدیریت حجم گردشگران تاکید کرد و افزود: این گردشگران موثر بر فرهنگ استان هستند و باید کانون‌های مساجد در این زمینه ورود کرده و آسیب‌ها راشناسایی و راهکار ارائه دهند.

 

وی با اشاره به ضرورت جهادفرهنگی در عصر حاضر تاکید کرد: مهندسی فرهنگی پیرامون مسجد رسالت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است.

 

 

پایان پیام/

 

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500