• اخبار

کانون‌های قرآنی مردمی در توسعه فرهنگ قرآنی بسیار فعال هستند

کانون‌های قرآنی مردمی در توسعه فرهنگ قرآنی بسیار فعال هستند
حجت الاسلام خاموشی گفت: کانون‌های قرآنی مردمی می‌توانند با سبک‌های مورد تایید نخبگان این فن از فعال‌ترین بخش‌ها در توسعه فرهنگ قرآنی باشند. به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، حجت الاسلام والمسلمین «سیدمهدی خاموشی» امروز ۲۰ فروردین ماه در مراسم اختتامیه طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت» که در مصلای بزرگ تهران برگزار شد، گفت: قرآن کریم ما را به راه مستحکم و باقوام دعوت می‌کند و بشارت برای مومنان است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: ان شاالله مسابقات قرآن وسیله‌ای برای سازمان‌های فرهنگی باشد که در این زمینه ایفای نقش و توسعه فرهنگ قرآنی داشته باشد و همین امر سبب شود که برای نشر معارف قرآنی در جامعه یک سرفصل قرآنی شکل گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه طرح 10 میلیون حافظ قرآنی به سادگی محقق نمی‌شود، اظهار کرد: در نظام آموزش و پرورش که سبقت‌گیرنده و اقدام کننده در زمینه حفظ قرآن است باید برنامه‌های دقیق‌تری طراحی شود که این مسیر به ده میلیون حافظ ختم شود و به لحاظ کمی و کیفی رشد خوبی داشته باشد.

 رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ما نباید صرف به 10 میلیون حافظ در جزء سی اکتفا کنیم، ابراز کرد: نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها ترویجی باید برای توسعه فرهنگ حفظ ده میلیون حافظ اقدام کنند.

وی افزود: مهمترین اقدام در این زمینه این است که کانون‌های قرآنی مردمی باید برنامه داشته باشند زیرا کانون‌های قرآنی مردمی می‌توانند با سبک‌های مورد تایید نخبگان این فن از فعال‌ترین بخش‌ها در توسعه فرهنگ قرآنی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه امیدواریم که در آینده شاهد ده میلیون حافظ قرآنی باشیم، گفت: در این زمینه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین یک برنامه و تشکیل برنامه تلاش وافر کرده است که دولت، وزارت فرهنگ و ارشاد، آموزش عالی، وزارت بهداشت و حوزه‌های علمیه در این امر مشارکت می‌کنند امید که در سال 98 این مسیر را بهتر طی کنیم.

 رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف در طرح 1452و سایر طرح‌های قرآنی شرکت می‌کند؛ در مجموعه شوراها ایفای نقش می‌کند و بنده به فراخور مسئولیت خود تعهد می‌دهم که به نقش خود خوب عمل کنیم.

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۲۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500