• اخبار

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از کانون‌های مساجد بجنورد بازدیدکرد

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی از کانون‌های مساجد بجنورد بازدیدکرد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به نقش کانون‌های مساجد در تبلور فرهنگ و هنر ارزشمند و اثرگذار گفت: هنری که بتواند همت‌ها را برانگیزد و تحول درونی در انسان ایجاد کند و انسان را از رذائل به فضائل برساند، پیروز میدان است.

 

 

به‌‌‌گزارش‌ روابط‌ عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه شهر بجنورد با حضور در مساجد سید الشهدا (علیه السلام)، امام سجاد(علیه السلام)، مسجد امام خمینی (ره)، انقلاب، حاج صفایی و نیز حسینیه ابوالفضلی‌های شهر بجنورد، ضمن حضور در مراسم جشن اعیاد شعبانیه این مساجد، در جریان روند فعالیت کانون‌های مستقر در این مساجد قرار گرفت.

 

امام جمعه بجنورد با اشاره به ایام ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) گفت: ما باید درس دینداری، ولایتمداری و شجاعت را از حضرت عباس (ع) بیاموزیم.

 

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه دو ویژگی اخلاق و همت، امام حسین علیه السلام را در رسیدن به اهداف خود موفق کرد، افزود: اگر همه انسان ها به این دو مقوله توجه نشان دهند، به تعالی کرامت و عزت می رسند.

 

وی به حدیثی از امام حسین علیه السلام اشاره کرد و گفت: اگر اخلاق خوب و همت والا در جامعه دینی پیاده شود، آن جامعه به تعالی می رسد.

 

وی ولایتمداری را درس بعدی اعلام کرد که باید بیاموزیم و با بیان اینکه دینداری بدون ولایتمداری نتیجه ندارد، افزود: باید پای رهبری بایستیم البته عملی؛ نه در شعار و همچنین درس علمداری و پرچمداری را به دیگران بیاموزیم.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی  با اشاره به نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد در تبلور فرهنگ و هنر ارزشمند و اثرگذار این نکته را گوشزد کرد و افزود: هر هنری که بتواند همت ها را برانگیزد و تحول درونی در انسان ها ایجاد کند و انسان را از رذائل به فضائل برساند، پیروز میدان است.

 

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در تکمیل این نکته اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به هنرمندان گفته اند: با همت های بلند و با نگاه جهانی برای صدور ارزش های دینی و انقلابی تلاش کنید و غیرت دینی را در کنار همت دینی حفظ و تقویت کنید.

 

هاشم شیرازیان، مسئول‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی هم ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در 372 باب کانون در استان، آموزش تخصصی و انگیزه بخشی  مدیران کانونها و رابطان و اعضای فعال را اولویت کاری سال 98 دانست.

 

وی اجرای طرح سنجش سطح فعالیت های‌کانون در نقاط مختلف استان در قالب بازدیدهای آموزشی  و هدفمند  و نیز برگزاری دوره های آموزشی را از اهم برنامه های این ستاد استانی برشمرد.

 

  

پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۵۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500