• اخبار

عضویت ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی در کانون‌های مساجد

عضویت ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی در کانون‌های مساجد
مسئول کانون‌های مساجد گیلان با بیان اینکه ۶۵ درصد اعضای کانون‌ها زیر ۵۰ سال سن دارند، اظهار کرد: ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی در کانون‌های مساجد عضویت دارند.

 

 

به‌‌‌گزارش‌ روابط‌ عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین «محمدعلی رضوانی‌نژاد»،‌ مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگیو هنری مساجد استان گیلان، در گفت‌وگو با ایکنا از گیلان، با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بزرگترین و منسجم‌ترین مجموعه مردم‌نهاد در کشور است،‌ اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲ هزار کانون‌ فرهنگی و هنری مساجد در کشور وجود دارد.

 

وی با اشاره به عضویت بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در کانون‌های مساجد سراسر کشور،‌ افزود: در جریان سیل اخیر اعضای کانون‌های مساجد در کمک به سیل‌زدگان اقدامات خوبی انجام دادند.

 

مسئول کانون‌های مساجد گیلان به فعالیت ۹۱۷ کانون در گیلان اشاره کرد و گفت:‌ در حال حاضر ۴۵ هزار و ۶ نفر عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان هستند و در سامانه «بچه‌های مسجد» ثبت‌نام کردند.

 

رضوانی‌نژاد با اشاره به گستره کانون‌های مساجد، به ظرفیت بالای کانون‌ها اشاره کرد و یادآور شد:‌ فعالیت ۲۵۰ کتابخانه ثابت در مساجد استان، ۵۱ خانه نور و ۲۱ کانون‌ تخصصی از جمله این ظرفیت‌هاست. البته در نظر داریم کتابخانه‌های سیار هم راه‌اندازی کنیم.

 

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان زیر ۵۰ سال سن دارند، خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار دانش‌آموز گیلانی در کانون‌ها عضویت دارند که ۱۷ درصد کل اعضا را تشکیل می‌دهند.

 

این مسئول فرهنگی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد برای فرهنگ‌سازی، اضافه کرد: ۶۱ درصد از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان را آقایان و ۴۹ درصد اعضا را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۷:۱۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (1 رای)
  • JGOHFD
  • ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۰
  • 0
  • 0
    0

سلام اعضای کانون درصداقا وخانم میشه 110 اشتباه زدید


امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500