• اخبار

برگزاری نخستین گردهمایی مدیران ‌و رابطین امورخواهران‌کانون‌های استان تهران

برگزاری نخستین گردهمایی مدیران ‌و رابطین امورخواهران‌کانون‌های استان تهران
اولین گردهمایی مدیران مسئول و رابطین امور خواهران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در سال 98 با حضور حجت‌الاسلام قدیریان و سخنرانی حجت الاسلام خداداده برگزار شد.

 

 

به‌ ‌‌گزارش‌ روابط‌ عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد کشور اولین گردهمایی مدیران مسئول و رابطین امور خواهران کانونهای مساجد استان تهران در سال 98 با حضور حجت‌الاسلام قدیریان و سخنرانی حجت الاسلام خداداده برگزار شد.

 

قدیریان، مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان تهران در این گردهمایی به دو موضوع « ثبت اعضای کانون‌های مساجد در سامانه سجا » و «تشریح فعالیت واحد امور خواهران در سال 98 » اشاره کرد و گفت: توجه به «جایگاه زن» مسئله‌ای جدی درکانون‌های مساجد است و به همین دلیل در سال جدید، اولین گردهمایی ما با حضور بانوان مسئول، مدیر مسئولان و رابطین امور خواهران برگزار شد.

 

وی افزود: در کنار موضوع «زن» مقوله «فرهنگ» نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است به گونه ای که از آن به عنوان جنگ نرم یاد شده است. دشمن در جنگ نظامی نتوانست بر ما غالب شود اما در صورت عدم توجه به مقوله فرهنگ می تواند به اهداف خود برسد.

 

قدیریان در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که فرهنگ یک جامعه اصلاح نشود، آن جامعه نمی‌تواند به رشد و تعالی برسد و یا کار بزرگی انجام دهد و در این میان «زن» نه تنها به عنوان «مادر» یا «همسر» بلکه به عنوان رکنی که با پرورش استعدادهای ذاتی و درونی خود می تواند بسترساز ارتقای فرهنگ یک جامعه باشد، نقش بسزایی ایفا کنند.


مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران خاطرنشان کرد: تا زمانی که نقش موثر زنان در  جامعه مورد توجه جدی قرار نگیرد آن اجتماع روزبه‌روز به افول و سقوط ارزش ها و فرهنگ نزدیک‌تر خواهد شد. بحث زنان و بانوان به قدری در آموزه‌های دینی ما موثر و تاثیرگذار شمرده شده که هم در کلام وحی و هم در ده‌ها حدیث و روایت مختلف، مورد اشاره قرار گرفته و متضمن بهشت دانسته شده است. به عبارت دیگر یک زن می تواند بهشت را معنا بخشد.

 

وی در رابطه با نقش عملیاتی زنان در کانون های مساجد نیز گفت: نقش زنان در برنامه های کانونهای مساجد،  که در این گردهمایی نیز به آن اشاره شد،  توجه جدی در خصوص «لزوم کارهای تشکیلاتی و شبکه سازی» و همچنین ارائه طرح و برنامه بر محور شعار «هر روز هر کانون یک عضو» است.

 

قدیریان ادامه داد: انجام بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و هنری نیازمند کار تشکیلاتی و شبکه سازی است تا بتوان به اهداف مورد نظر نایل آمد. از این رو یک رابط فرهنگی خواهر باید به شبکه‌ای گسترده از اعضا دسترسی داشته  باشد تا بتواند در هر برنامه با نظرخواهی و اجماع آراء به بهترین تصمیم برسد.

 

سخنرانی حجت‌الاسلام خداداده از اساتید دانشگاه با موضوع «گفتمان فرهنگی، باید و نباید ها و کارکرد» بخش دیگر این گردهمایی بود .

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500