• اخبار

مساجد نسبت به برگزاری احیای شب نیمه شعبان حساس باشند

مساجد نسبت به برگزاری احیای شب نیمه شعبان حساس باشند
امام جمعه ریگان بر توجه ویژه به احیای شب نیمه شعبان تأکید کرد و گفت: مسئولین کانون های مساجد، هیئت امنای مسجد و... نباید نسبت به احیای شب نیمه شعبان بی تفاوت باشند.

 

به‌ ‌‌گزارش‌ روابط‌ عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام «علی رنجبر ماهانی» امام جمعه ریگان در جمع مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد در آستانه نیمه شعبان ابتدا با اشاره به شعار سال بر تولیدات هنری توسط کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تأکید کرد و گفت: علاوه بر تولیدات باکیفیت باید هنرنمایی و زیباسازی های هنری متناسب با شرع نیز وجود داشته باشد.

 

وی در زمینه تولیدات فرهنگی هم پشتوانه فکری این تولیدات را حائز اهمیت خواند و در ادامه با بیان اینکه در شرایطی می خواهیم امام زمان را بشناسانیم که عده‌ای در اطراف ما معتقدند آن حضرت هنوز به دنیا نیامده لذا جشن های نیمه شعبان باید دارای پیام باشد زیرا هدف تنها خنده و شادی نیست گرچه که آن هم باید باشد.

 

رنجبرماهانی در ادامه با اشاره به ماجرای تشرف «علی بن مهزیار اهوازی» به محضر حضرت ولی عصر عجل‌الله تعالی بیان داشت: وقتی «علی بن مهزیار» در سال نوزدهم سفر به مکه محضر آن حضرت رسید ایشان فرمودند آنچه بین ما و شما فاصله می اندازد ۴ چیز است.

 

وی ادامه داد: امروز نیز همین ۴ مورد در جامعه ما وجود دارد و دلیل غیبت امام زمان این است زمینه حضور آن حضرت را فراهم نکردیم و جامعه هم خودسازی نکرده و برای آمدن ایشان آماده نیست پس باید موانع را برداریم.

 

امام جمعه ریگان ترک صله رحم، بی توجهی به فقرا و مستمندان، زراندوزی و نپرداختن خمس و زکات و استغفار نکردن را از این موانع برشمرد و تصریح کرد: حضرت فرمودند: «اگر بزرگان از امت شما استغفار نمی کردند نابود می شدید.»

 

وی با تأکید بر اینکه جشن‌های نیمه شعبان نباید بدآموزی داشته باشد؛ بر توجه ویژه به احیای شب نیمه شعبان تأکید کرد و یکی از مستحبات مؤکد این شب را صلوات شعبانیه‌ برشمرد که برای روزهای ماه شعبان و در وقت زوال ظهر سفارش شده دانست.

 

حجت‌الاسلام رنجبرماهانی خاطرنشان کرد: مسئولان کانون‌های مساجد، هیئت امنای مسجد و... نباید نسبت به احیای شب نیمه شعبان بی تفاوت باشند.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۰۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500