• اخبار

کانون‌های مسجدی موجب جذب بیشتر نسل جوان به مساجد شده‌اند

کانون‌های مسجدی موجب جذب بیشتر نسل جوان به مساجد شده‌اند
روحانی‌پورگفت: کانون‌های مسجدی به دلیل اشاعه فرهنگ ناب محمدی از طریق هنر متعالی، موجب جذب بیشتر نسل جوان به مساجد شده‌اند.

 

 

به‌‌‌گزارش‌ روابط‌ عمومی ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید حسین روحانی‌پور» با بیان اینکه فعالیت همه مراکز و نهادها در کشور باید منجر به جذب مردم به معارف دین اسلام شود، گفت: سنجه ارزیابی عملکرد نهادها و مراکز دینی و فرهنگی باید میزان موفقیت آنها در ترغیب مردم به اجرای دستورات دین و احکام شرع باشد.

 

مسئول دفتر آیت‌الله حکیم در تهران افزود: میزان موفقیت نهادهای مسجدی نیز بستگی به توفیق آنها در ترغیب مردم به حضور بیشتر در مساجد دارد بر این اساس، هر نهادی که میزان حضور و مشارکت مردم به ویژه نسل جوان در این خانه‌های خدا را افزایش دهد عملکرد مثبتی داشته است.

 

وی اضافه کرد: کانون ‌های فرهنگی هنری به دلیل اشاعه فرهنگ ناب محمدی از طریق هنر متعالی، موجب جذب بیشتر نسل جوان به مساجد شده اند، بنابراین به عنوان یک نهاد مسجدی عملکرد قابل قبولی داشته اند و نمره فعالیت بیش از 26 ساله آنها مناسب ارزیابی می شود.

 

روحانی پور گفت: جذب افراد به مساجد، شاخص خوبی برای ارزیابی عملکرد نهادهای مختلف است اما میزان ماندگاری این افراد و مشارکت آنان در طراحی و اجرای برنامه های مختلف مساجد، شاخصه مهم تری است، بر این اساس نیز به نظر می رسد کانون‌ های فرهنگی هنری موفق بوده اند.

 

وی ادامه داد: کانون ‌های فرهنگی هنری طرح های خوبی در زمینه آشنایی بیشتر مردم با قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه داشته اند که به نوبه خود در میان نهادهای مسجدی، کم نظیر است با وجود این، باید این کانون‌ها باید در این زمینه نیز اولویت بندی داشته باشند تا فعالیت های آنها با سایر فعالان مسجدی دچار موازی کاری نشود.

 

این استاد حوزه علمیه گفت: گستردگی کانون‌ های فرهنگی هنری در سراسر کشور یکی از امتیازات این نهاد انقلابی و مردمی است و مسئولان فرهنگی کشور باید از همین ظرفیت برای ارتقای فرهنگ متعالی در تمام سطوح جامعه استفاده کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: کانونهای فرهنگی هنری مساجد جایگاه خوبی در میان نیروهای انقلابی پیدا کرده اند بنابراین اکنون زمان ارتقای مهارت ها و دانش اعضای این کانون‌ ها و اجرای طرح های نو، جذاب تر و جوان پسندتر از سوی این نهاد مسجدی است.

 

 

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500