• اخبار

صدای قرآن در طبیعت گلستان طنین انداز شد

صدای قرآن در طبیعت گلستان طنین انداز شد
با گذشت دو ماه از سیل در استان گلستان و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد از سر گرفته شد و نوای دلنشین قرآن در ترکمن صحرا طنین انداز شد.

 

 

به‌گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌ کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، دو ماه از سیل و آبگرفتگی شهرهای شمالی استان گلستان گذشت. امید به زندگی به مردم سیل‌زده برگشته است و مردم پس از هیاهوی سیل و تحمل سختی و مشکلات ناشی از سیل مشغول کسب و کار و زندگی روزمره خود هستند.

 

در این بین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان‌های سیل‌زده دچار مشکلاتی شدند و بخشی از تجهیزات و فضای کانونی آنها از بین رفت.

 

کانون‌های فرهنگی هنری اهل سنت واقع در شهرهای سیل‌زده با توکل به خداوند متعال و حمایت مسئولان پس از گذشت دو ماه و تحمل رنج و آسیب به فعالیت های کانونی خود برگشتند.

 

تفقد و سرکشی مجموعه ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان از کانون‌های سیل زده مرحمی بر دل مردمان دشت ترکمن صحرا شد.

 

کانون‌های اهل سنت آق قلا همچون گذشته قرآن‌آموزی را به عنوان یکی از فعالیت‌های شاخص کانونی خود آغاز کردند و در ماه مبارک رمضان بر قوت آن افزودند.

 

مدیران و اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد اهل سنت استان با امید به آینده و با نشاط به فعالیت‌های فرهنگی هنری خود می پردازند تا ثابت کنند هیچ اتفاقی نمی‌تواند راه فعالیت‌هایشان را ببندد.


نورگلدی پوری، مدیر کانون فرهنگی هنری خیبر روستای قانقرمه شهرستان آق قلا گفت: با وقوع سیل در شهرستان آق قلا روستای قانقرمه نیز دچار سیلاب شد. امروز پس از گذشت دو ماه سیلاب از این روستا فروکش کرده و مردم به زندگی عادی خود برگشتند.

 

پوری در خصوص فعالیت‌های این کانون اظهارداشت: این کانون در همه مناسبت‌ها فعالیت‌های فرهنگی هنری خود را انجام می دهد و با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، فعالیت هایی همچون ختم قرآن کریم، نماز تراویح، برپایی سفره افطار و ... را انجام می دهد.

  

وی با تشکر از بازدید مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان گلستان از این کانون، گفت: با حضور مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان در کانون خیبر جوایزی به بچه های عضو کانون داده شد.

 

پوری با اشاره به فعالیت کانون فرهنگی هنری خیبر از سال 83، خواستار اختصاص بیشتر بودجه جهت برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در این کانون شد.


شیری قزل، مدیر کانون فرهنگی هنری حضرت اسماعیل خواجه نفس شهرستان گمیشان نیز گفت: پس از فرو کش کردن سیلاب در این روستا فعالیت های فرهنگی هنری این کانون از سر گرفته شد.

 وی افزود: سیل به فضای ساختمانی کانون آسیب زده و نیازمند کمک و مساعدت از سوی مسئولان هستیم.

 

قزل اظهارداشت: همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان برنامه‌های کانون حضرت اسماعیل همچون گذشته بر قوت خود باقی است و فعالیت های قرآنی نیز برگزار می شود.

 

عبدالرشید جان قربانی، مدیر کانون فرهنگی هنری شهید زارع مرادی روستای قرناوه سفلی شهرستان مراوه تپه نیز گفت: در پی وقوع سیل مسجد و کانون نیز خسارت جزئی دیده است.

 

وی افزود: با گذشت دو ماه از سیل فعالیتهای فرهنگی هنری کانون آغاز شد و برگزاری ختم قرآن، کلاس های قرآنی برای کودکان و کلاس های آموزشی برای خانواده ها از فعالیت های ماه مبارک رمضان کانون است.

 

ربانی با اشاره به حضور مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد گلستان در این روستا، اظهارداشت: همچنین این کانون کمک های مردمی را بین سیل زدگان توزیع می کند.

 

مهدی بیکی، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان در حاشیه بازدید از کانون های سیل زده خیبر روستای قانقرمه به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: بیشتر خسارات سیل اخیر در استان گلستان مربوط به مناطق اهل سنت بود.

 

وی افزود: حدود 56 کانون فرهنگی هنری در مناطق آق قلا و گمیشان در کنار مساجد در حال فعالیت هستند که برخی از این کانون ها که در حاشیه رودخانه بودند دچار خسارت هایی شده اند.

 

بیکی با بیان اینکه با فروکش کردن سیل فعالیت فرهنگی در کنار این کانون ها در حال جریان است، تصریح کرد: عمده فعالیتی که کانون های اهل سنت به خصوص در ماه مبارک رمضان انجام می دهند، فعالیت های قرآنی است.

 

وی خاطرنشان کرد: برادران و خواهران اهل سنت در برنامه ها و جشنواره های قرآنی درخشش خاصی دارند به گونه ای که در سطوح مختلف سنی و در رشته های مختلف قرآنی در سطح استان و کشور صاحب رتبه هستند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان یادآور شد: در بازدیدهای صورت گرفته از این کانون ها، از سر گیری فعالیت های فرهنگی در کانون های سیل زده کاملا مشهود است و در آینده نزدیک ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان برنامه های فرهنگی آموزشی متمرکزی را در مناطق سیل زده برنامه‌ریزی و اجرا خواهد کرد.

 

 

 

پایان پیام/م

روابط عمومی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500