• اخبار

مشارکت شهرداری با کانون‌های مساجد اهواز برای برگزاری ۱۳ محفل انس با قرآن

مشارکت شهرداری با کانون‌های مساجد اهواز برای برگزاری ۱۳ محفل انس با قرآن
بزاز، از برگزاری ۱۳ محفل انس با قرآن ویژه ماه رمضان در نقاط مختلف کلانشهر اهواز خبر داد و گفت: برنامه‌های مختلفی را با مشارکت کانون های مساجد اجرا می کنیم.

 

 

به‌گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌ کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، «سروش بزاز» از برگزاری 13 محفل انس با قرآن در سطح اهواز به مناسبت ماه رمضان خبر داد و اظهار کرد: از این محافل، 12 محفل به صورت عمومی در مساجد سطح شهر برگزار و یک مسحفل ویژه بانوان است که در حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی برگزار می شود.

 

معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز، با بیان اینکه علاوه بر این ها، دو محفل ویژه نیروهای خدمات شهری اهواز و کارکنان شهرداری برگزار می شود، تصریح کرد: محافل انس با قرآن از (شنبه 21 اردیبهشت) آغاز شدند.

 

وی به حضور معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز در نمایشگاه قرآن خوزستان اشاره کرد و اذعان داشت: تعویض قرآن های نو با فرسوده، استقرار 2 اتوبوس جهت ارائه خدمات و مشاوره سلامت و کتاب سیار از جمله اقدامات ما در نمایشگاه است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح افطاری ساده، اضافه کرد: مطابق سال گذشته پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری بر بحث افطاری ساده، موکب هایی را در قالب طرح «کریم اهل بیت (ع)»، با مشارکت کانون های مساجد برپا کردیم؛ در حال حاضر 20 موکب اعلام آمادگی کردند که فعالیت هر موکب یک هفته است.

 

بزاز، با بیان اینکه همچنین مراسم و محافلی را در طول ماه رمضان با مشارکت مساجد و کانون های مساجد برگزار می کنیم، افزود: ظرفیت هر منطقه را پنج محفل در نظر گرفتیم که جمعا 40 محفل می شود و تاکنون با برگزاری 20 محفل موافقت شده است.

 

وی از برگزاری گردهمایی خوشنویسان قرآنی خبر داد و ابراز کرد: این گردهمایی تحت عنوان سمپوزیوم خوشنویسی «طرح کتابت نور» دو سال پیش برگزار شد و امسال خوشنویسان اقدام به کتابت آیات قرآنی و نهج البلاغه می کنند که آثار داوری و از برگزیدگان تقدیر می شود.

 

 

پایان پیام/م

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500