• اخبار

ستاد کانون‌های مساجد ظرفیت هنر را در تبلیغ مهدویت و انتظار فعال کرده است

ستاد کانون‌های مساجد ظرفیت هنر را در تبلیغ مهدویت و انتظار فعال کرده است
حجت‌الاسلام کفیل با بیان اینکه باید از زبان هنر در عرضه معارف دینی و مهدوی استفاده کرد، گفت: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به خوبی این مهم را در حوزه مهدویت و اشاعه فرهنگ انتظار انجام داده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجدکشور، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد صادق کفیل» اظهار کرد: جامعه ما جامعه مذهبی، دین دوست، قرآن دوست و امام دوست است که اگر خوراک دینی به صورت درست در اختیار آنان قرار گیرد به سراغ دیگران نمی روند.

 

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه) افزود: جامعه ما تشنه آب زلال دین است و چون ما در این زمینه کوتاهی و غفلت کردیم بخشی از جامعه به ظاهر از دین‌داری فاصله گرفته‌اند؛ در واقع مهمترین دلیل در ایجاد چنین وضعیتی، عملکرد نادرست مسئولان است بنابراین اصلاح این وضعیت نیازمند بازنگری مسئولان در عملکردشان است.

 

وی با بیان اینکه دین باید با هنر و مقوله‌های هنری آمیخته شود تا اثری ماندگار از خود بر جای بگذارد، گفت: ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد به خوبی توانسته است آموزه های قرآنی و عترت اهل بیت (علیهم‌السلام) را در قالب هنر در اختیار نسل جوان قرار دهد و عملکرد آن در جذب نسل جوان از طریق رشته‌های هنری، بسیار عالی است.

 

کفیل با بیان اینکه همه حرکت‌های ما از جمله نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم باید عمق داشته باشد تا مخاطبان بیشتری پیدا کند، اضافه کرد: حضور گسترده مردم در نمایشگاه امسال، اتمام حجت است؛ به عبارت دیگر مردم با حضور خود این پیام را به ما می دهند که تشنه معارف دینی هستند و اینک نوبت مسئولان است تا کاری جدی در حوزه دین انجام دهند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه بنیاد حضرت مهدی موعود(عجل‌الله تعالی فرجه) و ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور همکاری‌های گسترده ای با یکدیگر دارند، یادآور شد: این دو مجموعه اخیرا مسابقه کتابخوانی و اجتماع کانون‌های مهدوی را برگزار کردند که هر دو برنامه با استقبال خوبی از سوی مردم همراه شد.

 

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد حضرت مهدی موعود(عجل‌الله تعالی فرجه) خاطرنشان کرد: ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور قابلیت خوبی در حوزه مهدویت و اشاعه فرهنگ انتظار در جامعه دارد و کانون‌های تخصصی مهدویت نیز عملکرد خوبی در این زمینه داشته‌اند.

 

 

پایان پیام/م

 

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500