• اخبار

نام‌نویسی طرح اوقات فراغت در مساجد سیستان و بلوچستان آغاز شد

نام‌نویسی طرح اوقات فراغت در مساجد سیستان و بلوچستان آغاز شد
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سیستان و بلوچستان‌ گفت: نام نویسی طرح اوقات فراغت تابستانه از دوشنبه در کانون‌های مساجد مناطق شهری و روستایی این استان آغاز شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجد کشوربه نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام «مهدی پودینه» اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی هنری در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و دینی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

 

وی ادامه داد: مساجد یکی از فعال‌ترین و با سابقه‌ترین حوزه‌ها برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان به شمار می‌آید.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد سیستان و بلوچستان‌گفت: در قالب طرح اوقات فراغت در مساجد ویژه برنامه‌های قرآنی، فرهنگی، هنری و ورزشی پیش‌بینی شده است که توسط بیش از هزار مربی آموزش داده می شود.

 

وی اظهار داشت: سال گذشته ۳۲ هزار نوجوان و جوان سیستان و بلوچستان از برنامه‌های طرح اوقاف فراغت این نهاد در مساجد بهره مند شدند.

 

حجت‌الاسلام پودینه با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در تقویت و تعمیق باورهای دینی و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در میان جوانان و نوجوانان دارند گفت: در طرح‌های اوقات فراغت مساجد چند اصل مهم نظیر محور قرار دادن قرآن، سیره پیامبر (صل‌الله‌علیه‌وآله) و ائمه اطهار (علیهم‌السلام)، تقدم تزکیه بر تعلیم و توجه به سبک زندگی اسلامی و تبیین آن به مخاطبان در قالب احکام دینی، قرآن کریم و تفسیر مد نظر است.

 

وی با بیان اینکه نام‌نویسی در این طرح به مدت یک ماه ادامه دارد بیان‌کرد: افراد از تیر ماه می توانند با شرکت در کلاس‌ها از برنامه‌های پیش‌بینی شده بهره ببرند.

 

به گزارش ایرنا هزار و ۳۶۴ کانون فرهنگی هنری مساجد در سیستان و بلوچستان فعال و ۷۷ هزار نفر نیز عضو این کانون‌ها هستند.

 

 

 

پایان پیام/ م

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500