• اخبار

شعار دهه کرامت امسال با توجه به بیانیه گام دوم و حواث سیل انتخاب شده است

شعار دهه کرامت امسال با توجه به بیانیه گام دوم و حواث سیل انتخاب شده است
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: شعار دهه کرامت امسال با توجه به بیانیه گام دوم و حواث سیل«خدمت کریمانه، مهربانی به رسم اهل‌بیت(ع)» انتخاب شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجد کشوربه نقل از فارس، حجت‌الاسلام «حبیب‌رضا ارزانی» در شورای راهبردی دهه کرامت که در دفتر استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اصل برگزاری این شورای فکری را هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌ها دانست و گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امسال نگاه ویژه‌ای به‌ شورای راهبردی دهه کرامت دارد تا با قوت بیشتر برنامه این دهه برگزار شود.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه 6 کارگروه در دهه کرامت در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند، بیان کرد: امسال در چند جلسه که این شورا داشت با توجه به‌بیانیه گام دوم انقلاب و حوادث سیل و آسیب‌های آن طی رأی‌گیری قرار شد شعار سال جاری «خدمت کریمانه، مهربانی به‌رسم اهل‌بیت(ع)» باشد.

 

در ادامه این جلسه نماینده معاونت امور زنان ریاست جمهوری گفت: به‌مناسبت روز دختر و میلاد حضرت معصومه(س) در برج میلاد از 4 دختر برتر در زمینه فرهنگی و دینی با حضور نماینده یونسکو و معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تقدیر می‌شود.

 

الهه حجازی با بیان اینکه از 13 تیرماه میلاد حضرت معصومه(س) تا 25 شهریور ماه روز ملی خانواده کارگاه آموزشی برای دختران برگزار می‌کنیم، ادامه داد: با همکاری وزرات ورزش و جوانان این کارگاه در 10 استان سیستان و بلوچستان، گیلان، همدان، آذربایجان غربی و شرقی، فارس، اصفهان، خوزستان، قزوین و زنجان توسط امور زنان استانداری این استان‌ها برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به  اینکه ظرفیت‌ها و آسیب‌های این استان‌ها شناسایی شده و کارگاه‌ها بر اساس آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود، بیان کرد: کارگاه پیشگیری از کودک‌آزاری در استان‌های شیراز، قزوین و اصفهان و کارگاه تقویت اعتماد به‌نفس دختران در استان‌های تهران، زاهدان، ارومیه، رشت و کارگاه چالش‌های کودک همسری و تشویق دختران به ازدواج در سن مناسب آن‌ها در استان‌های زنجان، همدان، خوزستان و تهران برگزار می‌شود.

 

نماینده معاونت امور زنان ریاست جمهوری افزود: این برنامه‌ها در دو بخش کارگاه‌های آموزشی و گفتگوی بین نسلی برگزار می‌شود، از جمله می‌توان به‌خشونت بین نسلی، چالش دختران دیروز و امروز، توانمندسازی دختران و عدالت جنسی برگزار می‌شود.

 

دهه کرامت فرصت مناسبی برای پیاده‌سازی سیره رضوی در زندگی است

استاندار خراسان رضوی نیز در ادامه با بیان اینکه سیره امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) باید در رفتار و عملکرد خودمان نهادینه شود، گفت: باید برای پیاده‌سازی اخلاق، رفتار و سیره رضوی و دیگر ائمه اطهار(ع) در زندگی فردی و اجتماعی تلاش شود.

 

علیرضا رزم‌حسینی با بیان اینکه امروز نیاز داریم که مناسبت‌های مذهبی را بزرگ بشماریم، اظهار کرد: باید آثار برنامه‌های دهه کرامت در حوزه ترویج معارف اهل بیت(ع) به‌نسل جوان ملموس باشد.

 

وی بیان کرد: باید از ظرفیت مجازی استفاده کرد و با تهیه خوراک فرهنگی، جوانان عاشق و تشنه معارف اهل بیت(ع) را سیرآب کنیم.

 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه من تمام بیانیه گام دوم را خوانده‌ام و حتی نکاتی از این بیانیه را یادادشت و روی میز شخصی گذاشته‌ام، خاطرنشان کرد: گام دوم انقلاب به این معنا نیست که کشور را  مثل گام اول اداره کنیم، بلکه باید جرأت داشته باشیم و کارنامه گام اول را به‌صورت شفاف به‌مردم  نشان دهیم، اگر جوانان قانع شوند، همانند دوران دفاع مقدس همه هستی خود را در مسیر پیشرفت و تعالی می‌گذارند.

 

در ادامه این جلسه محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: یکی از فعالیت‌هایی که در دهه کرامت با همکاری اهالی فرهنگ هنر و دستگاه‌ها مرتبط از جمله آستان قدس رضوی، شهرداری  مشهد و دیگر دستگاه‌ها در تلاش هستیم برنامه‌های فاخر ملی را تولید و تدوین کنیم، در این زمینه در مشهد نمایشگاه دائمی فرهنگی و رضوی تدوین کردیم که امیدواریم مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد.

 

پایان پیام/

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۳۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500