• اخبار

برگزاری مطلوب جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر مایه مباهات است

برگزاری مطلوب جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر مایه مباهات است
حجت‌الاسلام ارزانی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایرگفت: داوران جشنواره از سطح کمی و کیفی آثار رضایت دارند و برگزاری مطلوب اولین دوره این جشنواره مایه مباهات است.

 به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجدکشور، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین ‌«حبیب‌رضا ارزانی» در آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر که به میزبانی استان خراسان شمالی برگزار شد، به رضایت داوران جشنواره از سطح کمی و کیفی آثار اشاره کرد و گفت: این مهم، مایه مباهات است که اولین دوره جشنواره در سطح مطلوب اجرایی می‌شود.

 رییس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، همدلی مردم و مسئولان و همراهی امام جمعه با برنامه‌های فرهنگی هنری را یکی از مزیت‌های مهم استان خواند و از هنرمندان خواست این فرصت را غنیمت شمرده و بهترین بهره را از آنان ببرند.

 دبیر شورای فرهنگ و هنر روستا و عشایر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تجربه خوب خراسان شمالی در اجرای برنامه‌های ملی ما را بر آن داشت تا مسئولیت نخستین جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر را به این استان واگذار کنیم، ادامه داد: با توجه به خواسته هنرمندان و مسئولان استانی برای دائمی کردن جشنواره در خراسان شمالی قول می دهیم تلاش کنیم عنوانی مشترک با موضوع این جشنواره که تا کنون به ثبت نرسیده را ثبت کرده و شاهد برگزاری دوره‌های بعدی آن در این استان باشیم.

 حجت‌الاسلام ارزانی با تاکید بر اینکه هنر متعالی موید دین است چرا که هنر متعالی با روح، فطرت و جان انسان ارتباط دارد، افزود: دین مقابل هنر نیست بلکه عاشق هنر است و هنر از دین نشآت می‌گیرد ولی بعضا شاهدیم بسیاری از رخدادهای نامتعالی خود را به جای هنر جازده اند.

 رییس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بیان کرد: حتی به زعم برخی که عمق و فهم درستی از دین ندارند، سینماها باید تعطیل شود، اما امام راحل بعد از انقلاب فرمودند: من با سینما و تلویزیون مخالف نیستم بلکه با هنری که تعالی ندارد مخالفم.

 وی، رسالت هنرمندان و فیلم‌سازان را خطیر معرفی کرد و خطاب به هنرمندان حاضر گفت: شما با حضور در روستاها و مناطق عشایری و معرفی این قشر از جامعه که معمولا مورد غفلت واقع می شوند، کار فاخری انجام داده و باعث شدید آنها دیده شوند.

 حجت‌الاسلام ارزانی در پایان سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به دوستان ابلاغ کرد و گفت: اگرچه اعتبارات وزارت ارشاد محدود است اما تلاش داریم همان را هم با عدالت در بین جوامع شهری و روستایی توزیع کنیم.

 آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر که در مجتمع گلشن برگزار شده بود با معرفی نفرات برتر بخش های مختلف پایان یافت.

 

 

پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500