• اخبار

شورای کانون‌های مساجد در خوزستان تشکیل می شود

شورای کانون‌های مساجد در خوزستان تشکیل می شود
حجت‌الاسلام همت‌پور، از تشکیل شورای کانون های مساجد در خوزستان خبر داد و گفت: تشکیل این شورا به ارتقای جایگاه کانون های مساجد کمک می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجدکشور، حجت‌الاسلام «مرتضی همت‌پور» در دیدار با معاون فرماندار شادگان، اظهارکرد: با تصویب اساسنامه کانون‌های مساجد اتفاقات خوبی در کانون‌ها در حال انجام است و جایگاه این مراکز ارتقا پیدا کرده است.

 

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خوزستان، از تشکیل شورای کانون‌های مساجد در استان‌ها خبر داد و افزود: این شورا به ریاست نماینده ولی فقیه، نایب رئیسی استاندار و 9 نفر عضو شامل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه، سازمان تبلیغات، ستاد کانون‌های مساجد و ... تشکیل میشود.

 

وی تشکیل این شورا را فرصت خوبی برای ارتقای جایگاه کانون‌های مساجد در استان و حمایت‌های بیشتر از این مراکز دانست و تصریح کرد: در این شورا هر تصمیمی اتخاذ شود به شهرستان‌ها ابلاغ خواهد شد.

 

وی با اشاره به تاسیس کانون‌های مساجد در شهرستان شادگان اضافه کرد: در این راستا در صورتی که مسجدی بدون کانون باشد یا در روستاها مساجد و حسینیه هایی باشند که دارای امام جماعت هستند، می‌توانند نسبت به تاسیس کانون جدید درخواست خود را ارائه دهند.

 

حجت‌الاسلام همت‌پور، با بیان اینکه مسئولیت دبیر اجرایی برنامه‌های دهه کرامت به ستاد کانون‌های مساجد در تهران و استان ها واگذار شده، عنوان کرد: یکی از برنامه های ما در این زمینه رصد کردن فعالیت ادارات و ارگان‌ها و جمع آوری آنها جهت ثبت این گونه برنامه‌ها است.

 

وی اجرای دوره آموزشی هر مسجد یک خبرنگار به منظور تربیت خبرنگاران مسجدی با همکاری باشگاه خبرنگاران جوان و گروه سرود 40 هزار نفری کانون های مساجد را از جمله برنامه های کانون های مساجد عنوان کرد.

 

در ادامه سعید جنامی، معاون فرماندار شهرستان شادگان، آمادگی خود را جهت حمایت و همکاری با کانون های فرهنگی هنری مساجد اعلام کرد.

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500