• اخبار

‌با زبان هنر به دنبال مهاجرت معکوس از شهر به روستا هستیم

‌با زبان هنر به دنبال مهاجرت معکوس از شهر به روستا هستیم
‌مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: خراسان شمالی ظرفیت مناسبی برای جشنواره فیلم ملی روستا و عشایر دارد.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی‌ هنری مساجد کشور به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام «حبیب‌رضا ارزانی» در اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر در بجنورد با اشاره به اینکه وجود اقوام مختلف در خراسان شمالی ظرفیت بسیار خوبی است، اضافه کرد: دائمی شدن دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه ملی روستا و عشایر در خراسان شمالی را بررسی خواهیم کرد. وجود اقوام و زبان‌ها و لهجه‌های مختلف در این استان نشان از ظرفیت مناسب برای دائمی شدن دبیرخانه جشنواره در استان است.

 

ارزانی با بیان اینکه در خراسان شمالی همدلی بسیار خوبی در حوزه روستا و عشایر وجود دارد، بیان کرد: اگر در هنر، فضای سالم و خوبی وجود داشته باشد می‌توان کارهای مناسبی نیز برای جامعه ایجاد کرد.

 

دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر بیان کرد: هنر باید با فطرت و جان انسان ارتباط برقرار کند و هنر منحرف شده مورد قبول نیست.

 

ارزانی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) با سینما و هنر مخالف نبوده‌اند، افزود: ایشان معتقد بودند که هنر باید با دوام و با ریشه باشد و با هرگونه هنر بی ریشه‌ای مخالف بوده‌اند.

 

به گفته وی برای دائمی شدن جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر در خراسان شمالی نیازمند حمایت‌های استانی نیز هستیم و باید همه با یکدیگر تعامل داشته باشیم.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: با زبان هنر به دنبال مهاجرت معکوس از شهر به روستاها هستیم و برای محقق شدن این هدف بهترین کار بیان ظرفیت‌های روستا از زبان هنر و رسانه است.

 

ارزانی تاکید کرد: در وزارت فرهنگ و ارشاد با تمام محدودیت‌های مالی که وجود دارد به دنبال عدالت مناسب در پرداخت هزینه‌های برنامه‌های شهری و روستایی را داریم و ظرفیت‌های روستایی را مورد توجه قرار داده ایم.

 

۲۵۱ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر ارسال شده است

حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در ادامه بیان کرد: خراسان شمالی میزبان بزرگترین رویداد سینمایی کشور بوده است که ۲۵۱ اثر از ۱۶۹ هنرمند از ۲۲ استان کشور به این دبیرخانه ارسال شده است.

 

به گفته وی، برای اولین بار اکران فیلم‌ها در بین روستاییان انجام شد و آنان نیز با ظرفیت‌های خود و اهمیت مناطق روستا و عشایر برای جامعه بیشتر آنا شدند که این مسئله دستاورد بسیار مهمی در این جشنواره است.

 

فرخنده اظهارکرد: برای نزدیک شدن به اهداف جشنواره نیازمند ثبات و استقرار دبیرخانه هستیم و با توجه به اینکه خراسان شمالی جمعیت قابل توجه روستایی را دارا است، ظرفیت مناسبی برای پذیرش دبیرخانه این جشنواره است.

 

وی با تاکید بر اینکه در این جشنواره از داورهای مطرح ملی و بین‌المللی استفاده شده است، افزود: با توجه به سطح بالای این جشنواره داوری آثار نیز کار بسیار دشواری بوده است.

 

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۲۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500