• اخبار

کانون‌های مساجد زنجان مسابقه کتابخوانی«انسان ۲۵۰ ساله» برگزار می‌کنند

کانون‌های مساجد زنجان مسابقه کتابخوانی«انسان ۲۵۰ ساله» برگزار می‌کنند
ستاد هماهنگی‌کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان همزمان با ایام مبارک دهه کرامت ‌مسابقه کتابخوانی «انسان ۲۵۰ ساله» را در سطح استان برگزار می کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی‌کانو‌‌ن‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، مسابقه کتابخوانی«انسان 250 ساله» همزمان با دهه کرامت در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان برگزار می شود.

 

این مسابقه از کتاب «انسان 250 ساله» مربوط به فصل امام رضا(علیه السلام) از صفحه 305 تا 318 می باشد.

 

به 15 پاسخ صحیح به قید قرعه جوایزی اهدا می گردد؛ علاقمندان برای شرکت در این مسابقه تا 31 تیرماه سال جاری فرصت دارند تا پاسخ های خود را به سامانه 10008940241 ارسال کنند.

 

همچنین برگزاری محافل انس با قرآن کریم در مساجد استان، دیدار با خانواده شهدا، عیادت از بیماران و سالمندان، برگزاری جلسه هماهنگی دهه کرامت با حضور دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی، برگزاری نشست خبری و ارسال پیامک‌های مناسبتی و احادیث از دیگر برنامه‌های این دهه از سوی ستاد هماهنگی‌کانون‌های مساجد استان زنجان است.

 

کتاب «انسان 250 ساله» شامل 17 فصل است که نحوه چینش عناوین فصل ها به ترتیب تاریخی زندگی ائمه(علیهم السلام)، از دوران پیامبر اعظم (صل‌الله علیه وآله) تا دوره امام جواد (علیه‌السلام)، هادی(علیه‌السلام) و امام عسکری(علیه‌السلام) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام معصوم در یک فصل ارایه شده است.

 

محتوای کتاب «انسان 250 ساله» به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (صلواتالله علیهم) است و از این رو، این کتاب بیش از آن که یک کتاب تاریخی صرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه نگاهی کل‌گرایانه به زندگی هر یک معصومین (علیهم‌السلام) را با توجه به بستر تاریخی دوره مربوط و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می کردند، ارایه می دهد.

 

عنوان کتاب عینا برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه است و علت این نامگذاری در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان تشریح شده است.

 

 

پایان پیام/

 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500