• اخبار

۲۰ویژه برنامه بزرگداشت حضرت شاهچراغ (علیه‌السلام) درکانون‌های مساجد فارس

۲۰ویژه برنامه بزرگداشت حضرت شاهچراغ (علیه‌السلام) درکانون‌های مساجد فارس
حجت‌الاسلام امیدی با اشاره به برگزاری ۲۰ عنوان برنامه ویژه روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (علیه‌السلام) در کانون‌های مساجد استان فارس گفت: این برنامه‌ها همزمان با ایام دهه کرامت در قالب‌های مختلف در حال برگزاری است.

 

 

به‌گزارش‌روابط‌ عمومی‌ ستاد هماهنگی‌کانون‌های ‌فرهنگی ‌هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام «حسین امیدی» گفت: حضرت احمد بن ‌موسی شاهچراغ‌(علیه‌السلام) از فرزندان برجسته امام هفتم حضرت موسی ‌بن ‌جعفر (علیه‌السلام) بوده و لقب ایشان «امین ولایت» است. با توجه به این که این بزرگوار از امام رضا (علیه‌السلام) بزرگ‌تر بودند، اما پس از شهادت پدر بزرگوارشان به همراه یاران خود با حضرت ثامن الحجج (علیه‌السلام) بیعت کرد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد فارس با اشاره به ویژگی‌های والای حضرت شاهچراغ (علیه‌السلام) خاطرنشان کرد: از کرامات و فضائل حضرت شاهچراغ فراوان به منصه ظهور رسیده است و افتخار ما استان فارسی‌ها و همه ایرانیان این است که از برکت وجود ایشان برخوردار هستیم.

 

وی با اشاره به برگزاری 20 عنوان برنامه ویژه روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (علیه‌السلام) در کانون‌های مساجد استان فارس گفت: این برنامه‌ها همزمان با ایام دهه کرامت و ششم ذی‌القعده در قالب‌های مختلف در حال برگزاری است و فضاسازی مناسب تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی به مردم با بهره‌گیری از بنر، پوستر و پرچم‌های رنگی انجام شده است.

 

دبیر اجرایی شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت استان فارس از برپایی مراسم بزرگداشت روز حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (علیه‌السلام) همراه با تبیین شخصیت والای آن حضرت با عنوان «امین ولایت» خبر داد و افزود: تعدادی از دلدادگان و ارادتمندان خاندان اهل بیت (علیهم‌السلام) نیز در قالب کاروان پیاده‌روی به حرم مطهر حضرت شاهچراغ مشرف شدند.

 این کارشناس مذهبی یادآور شد: نشست‌ها و جلسات با حضور روحانیون و اساتید دانشگاه‌ها و معرفی ابعاد شخصیتی حضرت احمد بن موسی شاهچراغ و همچنین تشکیل حلقه‌ها و گفتمان‌های پرسش و پاسخ برای نوجوانان و جوانان نیز در حال برگزاری است.

 

حجت‌الاسلام امیدی با اشاره به دیگر برنامه‌ها، تاکیدکرد: محفل های انس با قرآن، جشنواره ها و مسابقات فرهنگی، قرآنی، علمی، ورزشی و ادبی در رشته‌های مختلف با موضوع حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (علیه‌السلام)، نمایشگاه هنری، مسابقه نقاشی و دلنوشته و نمایشگاه آثار کودکان و نوجوانان، شب شعر با موضوع امین ولایت و حضرت شاهچراغ، ختم قرآن و صلوات هدیه به ساحت مقدس ایشان و برپایی ایستگاه‌های صلواتی توزیع شربت و شیرینی نیز از برنامه هایی است که به مناسبت ششم ذی القعده، روز حضرت شاهچراغ در کانونهای مساجد استان اجرا شده است.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500