• اخبار

پویایی مساجد در گرو جذب جوانان است

پویایی مساجد در گرو جذب جوانان است
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی، پویایی مساجد را در گرو جذب نوجوانان و جوانان و ارتباط مؤثر متولیان مسجد با آنها دانست.

 

 

به‌گزارش‌روابط‌ عمومی‌ ستاد هماهنگی‌کانون‌های ‌فرهنگی ‌هنری مساجد کشور، همزمان با دهه کرامت؛ نشست هماهنگی و توجیهی کانون‌های مساجد شهرستان مراغه با موضوعات جشن‌های دهه کرامت، طرح اوقات فراغت، پورتال بچه‌های مسجد و بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد.

 

«محمد هادی‌نیا» در این نشست با اشاره به اهمیت توجه و احصاء نقش فعالان مسجدی به ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اظهارداشت: جوانان مخاطب اصلی و محوری این بیانیه رهبری هستند، از این رو متولیان مسجدی باید جوان‌گرا بوده و رویکری خلاقانه و جوان‌پسند در برنامه های خود داشته باشند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی پویایی مساجد را در گرو جذب نوجوانان و جوانان و برقراری ارتباط مؤثر متولیان مسجد با آنها دانست و گفت: متولیان مسجد باید مؤلفه‌های جذب جوانان را مطالعه و مورد توجه قرار دهند.

 

وی یکی از مؤلفه‌های جذب جوانان به مساجد را کمک به رشد شخصیتی، عیب‌پوشی، تائید و هویت‌بخشی آنها برشمرد و افزود: فضای مساجد؛ بایستی جاذبه‌ معنوی برای جوانان و نوجوانان داشته باشد، در غیر این صورت شاهد تحول و رویکرد خلاقانه و نو در این فضاهای دینی نخواهیم بود.

 

هادی‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود خواستار همدلی و هماهنگی تمامی نهادهای مسجدی در امر اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شد و گفت: روحانی و امام جماعت به عنوان رییس معنوی تمامی امور مسجد شناخته می شوند، بنابراین تمامی فعالان مسجدی باید حول محور روحانی مسجد نسبت به تعالی این نهاد اسلامی اهتمام داشته باشند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌شرقی با تأکید بر رسالت خطیر افراد متمکن، به ویژه خیرین و بازاریان در عمران و آبادانی مسجد، خاطرنشان کرد: آبادانی فیزیکی مسجد باید توام با آبادانی معنوی آن باشد، به عبارتی اگر به زیبایی بصری مساجد توجه می‌شود، باید همزمان نسبت به جاذبه‌های معنوی آن نیز توجه شود و این امر با اجرای برنامه های فرهنگی، قرآنی، هنری و دینی محقق می گردد.

 

وی با تأکید دوباره بر ضرورت تعامل، مشارکت و همگرایی دستگاه‌ها و نهادهای متولی مساجد در غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تصریح کرد: ایجاد تعامل و تقویت برنامه‌های فرهنگی، قرآنی، هنری، آموزشی، اجتماعی و ... با محوریت امام جماعت مسجد بیش از پیش باید مورد توجه باشد.

 

همچنین «احمد دادرس فیاض» رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مراغه در سخنانی با تقدیر از تعامل حداکثری کانون‌های مساجد شهری و روستایی اظهار داشت: به دنبال تقویت و تداوم تعامل و همگرایی میان مؤسسات فرهنگی هنری، انجمن‌های تخصصی و کانونهای فرهنگی هنری مساجد مراغه هستیم.

 

وی با بیان این‌که 54 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهرستان مراغه فعال است، گفت: از این تعداد 33 باب کانون شهری و 21 مورد روستایی است، همچنین 74 مرکز مجری طرح تلاوت نور هستند.

 

گفتنی است، در پایان این مراسم از مدیران مسؤول، ائمه جماعات و فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان مراغه تجلیل به عمل آمد.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500