• اخبار

کردستان در حرکت به سمت قرآن و عترت سرآمد است

کردستان در حرکت به سمت قرآن و عترت سرآمد است
رییس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: کردستان در حرکت به سمت قرآن و عترت بسیار سرآمد و پیشگام است و در گذشته نیز مأمن و پناهگاهی برای امامزادگان بوده است.

 

 

به‌گزارش‌روابط‌عمومی‌ستادهماهنگی‌کانون‌های فرهنگی ‌هنری مساجدکشور به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین«حبیب‌رضا ارزانی» در همایش بزرگ قرآن و عترت در سنندج  اظهار کرد: استان کردستان را به استان سرسبز، پهناور، دارای آب و هوای خوب و مردمان غیور و مهمان‌نواز می‌شناسیم اما ظرفیت‌های دیگری نیز در این استان وجود دارد.

 

وی افزود: استان کردستان در قرآن سرآمد است و دارای شاخصه‌هایی همچون بیشترین تعداد مکان‌های مذهبی و دینی است.

 

رییس ستاد هماهنگی‌کانون‌های مساجد کشور عنوان کرد: سرانه مکان‌های مذهبی و مساجد در کشور بیش از یک هزار نفر بوده اما در کردستان ۵۰۰ نفر است که این نشان‌دهنده علاقمندی مردم کردستان به مکان‌های دینی و مساجد است.

 

وی ذکرکرد: کردستان در حرکت به سمت قرآن و عترت بسیار سرآمد و پیشگام است و درگذشته نیز مأمن و پناهگاهی برای امامزادگان بوده است.

 

حجت‌الاسلام ارزانی ادامه داد: مردم کردستان بیش از یک هزار سال است که به خوبی از امامزادگان مهمان‌نوازی کرده و میزبان بسیار خوبی برای آنها بوده‌اند.

 

وی ذکر کرد: در زمان جنگ نیز مردم این استان دلاورانه در مقابل دشمن ایستادند و از کشور دفاع کردند.

رییس ستاد هماهنگی‌کانون‌های مساجد کشور در بخشی دیگر از سحنان خود گفت: اگر در دنیا به دنبال مسلک، دین، عقیده و کتابی هستید که می تواند همه جهان را نجات دهد آن چیزی جز قرآن نیست.

 

وی تصریح کرد: قرآن فقط یک کتاب مقدس نیست بلکه کتاب زندگی بوده و شفا و رحمت برای همگان است.

 

حجت‌الاسلام ارزانی با اشاره به اینکه انسان معاصر امروز در یک سردرگمی قرار دارد، افزود: در غرب امانیسم در محور کار قرار دارد اما در دین اسلام، خداوند محور است و انسان دارای کرامت ذاتی است.

 

وی با بیان اینکه در خلقت انسان،‌ خداوند جلوه‌های جمال و جلال خود را قرار داده است، عنوان کرد: خداوند قرآن را برای ما انسان‌ها نازل کرده و بهترین کتاب برای عمل به دستورات آن است.

 

رییس ستاد هماهنگی‌کانون‌های مساجد کشور تاکید کرد: قرآن امروز برای تمام مردم دنیا نجات بخش است و حتی کشورهای غیر مسلمان نیز از نکات ارزنده آن استفاده می‌کنند.

 

 

پایان پیام/ 

روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور
۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500