اخبار

فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید جدی گرفته شود

فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید جدی گرفته شود
امام جمعه یاسوج گفت: فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید جدی گرفته شود دراین صورت این کانون‌ها با هدف‌گذاری فرهنگ و عمل هنرمندانه می‌توانند در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمن و جنگ نرم موفق عمل کنند.

 

 

به گزارش ستاد ارتباطات‌رسانه‌ای فهما، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید نصیر حسینی» اظهار داشت: مسجد اولین پایگاه فرهنگی و اداری نظام اسلامی بوده است که توسط پیامبر(ص) طراحی شد و آن حضرت در اولین گام برای تشکیل حکومت و مدیریت اسلام مسجد ساختند و همه‌ی برنامه‌های مدیریتی از جهت فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی خود را در مسجد قرار داد چرا که محور، مسجد بود.

 

وی افزود: مسجد یک مکان مقدس است مورد توجه پروردگار عالم و خانه خداست کارهایی که با محوریت مسجد شکل می‌گیرد پرخیر و برکت و مقدس خواهند شد و مورد عنایت پروردگار قرار می‌گیرند و روح قداست مسجد هم بر این کارها حاکم می‌شود بنابراین کارها از مسیر حق خارج نمی‌شوند.

 

وی نماینده ولی فقیه در استان کهکیلویه و بویراحمد اظهارداشت: ما معتقدیم پایگاه مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری داشت، مسجد پایگاه بود و مردم در آنجا جریان‌های سیاسی  و دینی را راه انداختند و تشکیلات ضد طاغوت را شکل دادند.

 

حجت‌الاسلام حسینی افزود: فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید جدی گرفته شوند که در این صورت این کانون‌ها با هدف‌گذاری فرهنگ و عمل هنرمندانه می‌توانند در مقابل هجمه‌های فرهنگی دشمن و جنگ نرم موفق عمل کنند.

 

وی عنوان کرد: حضور مردم و پایگاه‌های مساجد و نمازجمعه ها بودکه توانست روحیه مقاومت و دفاع از دین را در مردم حفظ و ایجاد کنند و اکنون هم به تناسب فشارها و هجمه‌های دشمن علیه اجتماعات در مساجد باید تلاش شود کانون‌های فرهنگی هنری مساجد از جوانان و مردم تخلیه نشود.

 

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: مساجد ظرفیت بالایی دارند ظرفیت نامحدود مردم، وقتی این ظرفیت‌ها سازماندهی شوند و اعضاء پایگاه مسجد دست به دست هم دهند می‌توانند کارهای بسیار بزرگی انجام دهند که بستگی به مدیریت مسجد، هیات امناء و جمعیتی که در مسجد حاضر می‌شوند دارد.

 

حسینی اشاره کرد: فعالیت‌های مساجد باید مستندسازی شوند و مساجدی‌که فعال هستند آثار و برکات فعالیت‌هایی که در مسجد شکل می‌گیرند مثل فکر، ایده و اندیشه‌ی اثرگذار و ... در سامانه بچه‌های مسجد (فهما) ثبت شوند تا تجربه ها انتقال پیدا کرده و  مساجد موفق معرفی شوند.

وی در تایید طرح فهما ادامه داد: عده زیادی تجربه‌های خوبی در اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در مسجد دارند که با ثبت کردن این برنامه در سایت برای کسانی‌که تجربه ندارند و مراجعه می‌کنند آثار مثبت خوبی دارد.

 

 

پایان پیام/

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۱۸
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید