اخبار

۱۰۰ برنامه برای کانون های مساجد در مازندران تدوین شده است

۱۰۰ برنامه برای کانون های مساجد در مازندران تدوین شده است
مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد مازندران گفت: بیش از ۱۰۰ برنامه برای کانون های فرهنگی هنری مساجد در استان طراحی و تدوین شده است.


 


 

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای به نقل از مهر، حجت‌الاسلام «محمود علیخانی» صبح سه شنبه در شورای هماهنگی کانون‌های مساجد استان مازندران با بیان اینکه در حال حاضر برخی کانون‌های مساجد سنتی اداره می‌شوند و افراد جوان در ان حضور ندارند، افزود: بیش از هزار و ۱۰۰ کانون فرهنگی و هنری در سطح مساجد استان فعالیت دارند.

 

وی با تاکید براینکه در قالب طرح پنج ساله و افق طراحی شده باید فعالیت را گسترش داد، افزود: بیش از ۱۰۰ برنامه برای کانون‌های مساجد استان طراحی و تدوین شده است تا بازدهی بیشتری در این بخش داشته باشیم.

 

وی هدف اصلی کانون‌های فرهنگی را احیای مسجد دانست و گفت: باید موضوعات کانون‌ها تفکیک و جدا و برای هر موضوع کار گروهی ایجاد شود.

 

عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز با اشاره به اجرای طرح فهما در کانون‌های مساجد گفت: کانون‌هایی که در فهما فعالیت می‌کنند رقابت بسیاری خوبی دارند و باید در خصوص مدیران کانونی که در این طرح شرکت نمی‌کنند، تجدید نظر صورت گیرد.

 

وی تصریح کرد: باید فعالیت‌های هنری مثل گروه نمایشی، مستند سازی و فضای مجاری در مساجد صورت بگیرد و حاضریم فضایی را برای بازی‌های رایانه‌ای به کانون‌ها تخصیص دهیم.

 

وی خواستار برنامه ریزی برای حضور پررنگ نوجوانان و جوانان در مساجد شد و گفت: مدیریت کانون‌ها نیز باید به جوانان سپرده شود.

 

 

پایان پیام/

۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۵:۴۶
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید