اخبار

کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) نمونه بارزی از مقابله با تهاجم فرهنگی است/ کنگره به بنیاد امام سجاد(ع) تبدیل شود

کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) نمونه بارزی از مقابله با تهاجم فرهنگی است/ کنگره به بنیاد امام سجاد(ع) تبدیل شود
مرادی با اشاره به ظرفیت‌های کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، این رویداد را نمونه بارزی از مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و خواستار آن شد که کنگره تبدیل به بنیاد امام سجاد(ع) شود.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، آیین اختتامیه دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) دوشنبه 24 شهریور در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

 
در این آیین «احمد مرادی» با اشاره به فعالیت های مردم استان هرمزگان در مبارزه با تهاجم و هجمه های فرهنگی دشمنان گفت: کنگره بین المللی امام سجاد (ع)  نمونه برجسته ای از این مقابله است.
 
 
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از مسئولان حاضر در این جلسه تقاضا داریم که کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به یک بنیاد تبدیل شود؛ در طول این سال ها  و در جریان برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع)هیچ گونه اعتباری به صورت مستقیم از هیچ دستگاه دولتی به کنگره بین المللی امام سجاد (ع) اختصاص نیافته است البته کمک هایی را برخی دستگاه ها انجام می دهند ولی هیچ ارتباطی به ردیف بودجه مستقل ندارد.
 
 
 
وی با بیان اینکه برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) بارقه هایی از امید را در دل مردم هرمزگان ایجاد کرده است؛ تصریح کرد: باید بر ظرفیت ها و توانمندی های مردمی در برگزاری این کنگره بیش از پیش توجه شود؛ اما با این وجود قطعا با تبدیل شدن این کنگره به بنیاد می توان دامنه خدمت مردم هرمزگان را گسترده تر کرد.
 
 
 
وی در پایان تاکید کرد: کنگره بین المللی امام سجاد (ع) نمونه ای موفق از تلاش جمعی مردم یک استان در معرفی سیره و سبک زندگی اهل بیت (ع) در سطح ملی و بین المللی است.
 
 
 
همچنین «رضا کمالی زرکانی» در این آیین با بیان اینکه امام سجاد(ع) شاهد فجایع واقعه کربلا و پیام رسان نهضت عاشورا است، گفت: آن امام همام بزرگمردی بود که با دعاهای خود موجب تداوم حرکات انقلابی کربلا شد.
 
 
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان افزود: دعاهای امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه مثال تفسیر آیه پایانی سوره مبارکه فرقان است که بر اساس آن درمی یابیم هرچه داریم از عنایت خداوند است.
 
 
 
کمالی زرکانی گفت: امروز شعار معنوی کنگره امام سجاد(ع) دورترین نقاط کشور و بسیاری از کشورهای جهان را دربرگرفته است که حاصل تلاش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایندگی ولی فقیه و استانداری هرمزگان و به ویژه ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد است.
 
 
وی ادامه داد: امسال با وجود شیوع ویروس کرونا شاهد استقبال خوبی از این کنگره در سراسر ایران و جهان بودیم که نشان دهنده تلاش های خالصانه دستگاه ها و مسئولان مختلف در استان هرمزگان و دستگاه هایی همچون ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، مجمع جهانی اهل بیت(ع) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بوده است.
 
 
همچنین فریدون همتی در بخش دیگری از آیین اختتامیه دهمین کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع)، با بیان اینکه مردم استان هرمزگان پرچم معرفی سیره امام سجاد (ع) را چندین سال است با افتخار در دست گرفته اند، گفت: گسترش این حرکت به گونه ای است که بتوانیم معارف امام سجاد (ع) را به میان توده های مردم ببریم و این دغدغه اصلی و چشم انداز ما است.
 
 
 
استاندار هرمزگان تصریح کرد: افزایش معرفت عمومی نسبت به امام سجاد (ع) و معارف شان هدف مهم ما است به طوری که هر سال شاهد افزایش تعداد آشنایان با معارف امام سجاد(ع) باشیم. اگر امسال سه هزار جوان در استان هرمزگان با این معارف آشنا شدند باید سال آینده به چهار هزار نفر افزایش یابد.
 
 
 
همتی ادامه داد: باید تلاش کنیم معرفت توده مردم و جوانان نسبت به امام سجاد(ع) در کنار افزایش آنان به قرآن و نهج البلاغه ارتقا یابد که اقدامات خوبی در سراسر کشور در این زمینه انجام گرفته است.
 
 
 
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که هر سال بتوانیم موجب افزایش عمومی تر شدن این فرهنگ در سطح جهان و کشور باشیم. با تکیه بر این فرهنگ می توانیم در برابر تهدیدات و تحریم های دشمنان ایستادگی کنیم.
 
 
 
استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تکیه بر قرآن و اهل بیت (ع) موجب موفقیت ما در برابر تهدیدات و فشارهای دشمنان است. امروز چون ملت ما راهش را پیدا کرده و ذوب در ولایت و ارزش ها است، سر جای خود ایستاده، مردم ما با ایمان و اتکا به خداوند و البته با عقلانیت ایستادگی می کنند.
 
 
 
وی در پایان اظهار کرد: هر چه داریم به برکت ارزش های معنوی و معارف قرآن و اهل بیت(ع) است که بر این اساس توانسته ایم بیش از 42 سال با صلابت و اقتدار سربلند باشیم. دشمن به خوبی از نفوذ نظام ما در قلوب ملت ها خبر دارد و طبیعتا برنامه هایی همچون دهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) می تواند نفوذ ما در جهان را افزایش دهد.
 
۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۱۱
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید