اخبار

حرکت در مسیر اهل بیت ( ع ) مستلزم احساس اضطرار است

حرکت در مسیر اهل بیت ( ع ) مستلزم احساس اضطرار است
محقق و پژوهشگر صحیفه سجادیه گفت: در زندگی مورد تایید دین اسلام، فرد به دنبال دلربایی از خداوند است که در آن ملاک عمل، عقل است و فرد به مرحله عجز می رسد، مضطر می شود و نسبت به امام خود احساس اضطرار می کند.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از استان کرمان: علیرضا حدادی محقق و پژوهشگر صحیفه سجادیه به مناسبت شهادت امام سجاد علیه السلام و از سری برنامه های جنبی کنگره بین المللی امام سجاد علیه السلام که به صورت غیر حضوری و وبینار برگزار شد، گفت: در این محفل و مجلس می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم که صحیفه سجادیه در چه زندگی متولد می شود و چرا در برخی زندگی‌ها متولد نشده است.
 
 
وی افزود: در این زمینه انواع زندگی در قرآن کریم اشاره شده است که یک زندگی آن مربوط به سبک زندگی عادتی و غریزی است که به صورت روزمره درحال گذر است و اما نوع دیگر، زندگی تنوع طلبانه است که افراد از طریق دریافت نعمات یک زندگی مصرف گرایانه را برای خود رقم می زند.
 
 
 
محقق و پژوهشگر صحیفه سجادیه تصریح کرد: اما در نوع سوم زندگی، فرد به دنبال دلربایی از خداوند است که در آن ملاک عمل، عقل است و فرد به مرحله عجز می رسد، مضطر می شود لذا در این مرحله هست که قرآن و اهل بیت سلام الله علیهم نیاز ضروری زندگی می شود.
 
 
وی با بیان این مطلب که در نوع سوم زندگی، احتیاج به خداوند همانند اکسیژن است و در این زندگی است که صحیفه امام سجاد علیه السلام متولد می شود، خاطرنشان کرد: در زندگی نوع سوم اضظراب به امام احساس می شود طبق گفته امام سجاد علیه السلام در صحیفه سجادیه، اگر انسان تصورش از خودش درست نشود، نمی تواند به کمال برسد و درهمین راستا بود که کربلا ثابت کرد اگر کسی اضطرار به امام نداشته باشد، امام را تنها خواهد گذاشت.
 
 
 
وی با اشاره به اینکه اضطرار به امام در تمام مراسمات و برنامه ها باید مطرح شود، درنتیجه باید معرفت به نفس و اضطراب به امام باید پیدا کنیم، اظهار داشت: امام سجاد علیه السلام فرمودند: در دنیا یک چیزی خلق نشده است اما همه به دنبال آن هستند و آن راحتی است که در دنیا خلق نشده است اما مسلمان و غیر مسلمان در جستجوی آن هستند بلکه راحتی بر سر سجاده و یا با رنج حاصل می شود.  
۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگي هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید