اخبار

مادران و همسران شهدا به حضرت زینب(س) اقتدا کردند

مادران و همسران شهدا به حضرت زینب(س) اقتدا کردند
حجت الاسلام کلات پور، با اشاره به رنج فراق و هجرانی که مادران و همسران شهدا متحمل شده اند، گفت: ما مدیون شهدا و صبر و از خودگذشتگی خانواده‌های آنان هستیم.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) کرمانشاه، دومین آیین طرح ملی سه شنبه های تکریم استان کرمانشاه امروز با حضور حجت الاسلام کلات پور مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، حجت قاسمی مدیرکانون نور، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و نماینده سپاه نبی اکرم(ص) در منزل شهید مدافع حرم فریدون احمدی برگزار شد.
 
 
 
حجت الاسلام افشین کلات پور مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه در این مراسم با تسلیت فرارسیدن ایام پایانی ماه صفر، زنده نگه داشتن یاد شهدا را رسالتی خطیر خواند که کمتر از کار شهدا نیست.
 
 
 
وی با اشاره به جایگاه والای خانواده معظم شهدا، گفت: کار مادران، همسران و فرزندان شهدا که ادامه دهنده راه آنها هستند هم کمتر از کار شهدا نیست.
 
 
 
حجت الاسلام کلات پور، با اشاره به اقتدای خانواده معظم شهدا به اهل بیت امام حسین(ع)، ابراز کرد: فقدان پدر برای دختران بسیار سخت است به ویژه برای دختران چنین پدری؛ که نه تنها افتخار محله، استان و کشور، بلکه افتخار دنیاست.
 
 
 
وی حضور داعش در آذربایجان و ارمنستان را پاسخی واضع به چرایی حضور مدافعان حرم در جنگ برشمرد و اظهار کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند: اگر ما در سوریه و عراق به مقابله با داعش نمی پرداختیم امروز باید در همدان و کرمانشاه با آن ها می جنگیدیم.
 
 
 
مدیر ستاد فهما استان کرمانشاه، در بیان خاطراتی از سفر سال گذشته خود به سوریه، گفت: افرادی زیادی فقط برای رضای خدا و نجات هم وطنانشان در حرم حضرت زینب(س) سربندهای مزین به نام ائمه اطهار(ع) را می بستند و در جبهه حاضر می شدند.
 
 
 
وی با اشاره به اینکه شهادت در راه حق آرزوی قلبی مدافعان حرم است، بیان کرد: یک مسیحی که در جمع این مدافعان بود سربندها را بر می داشت و دوباره بر زمین می گذاشت. پرسیدم سربندها چه فرقی می کند؟ یکی را انتخاب کن و ببند. در پاسخ به من گفت: «نبینا مختلف، زینبنا واحد» شاید پیامبران ما مختلف باشد اما زینب(س) ما واحد است.
 
 
 
حجت الاسلام کلات پور، با بیان اینکه مدافعین حرم در عراق و سوریه و خانواده های معظم آنان چشم و چراغ ما هستند، عنوان کرد: برخی از خانواده ها در سوریه 5 فرزند خود را تقدیم کرده بودند. 3 تا را سر بریده و 2 فرزند دیگر آنان را در حمله به شهر اسیر کرده و مثله کرده بودند. قصاوت قلب این جنایتکاران تاحدی بود که پیکرهای مثله شده فرزندان شهید آنان را درب منزل آورده و در ازای تحویل آن پول مطالبه می کردند.
 
 
 
وی گفت: نمایندگان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار با این خانواده قصد داشتند مبلغ مورد درخواست داعشی ها را برای تسلای دل این خانواده و تحویل پیکرهای فرزندان شهیدشان پرداخت کنند اما این خانواده معظم تنها درخواست دیدار مقام معظم رهبری را داشتند و دعای ایشان برای آرامش یافتن قلبشان را طلب کردند.
 
 
 
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، با اشاره به شأن و جایگاه ویژه خانواده شهدا وتأکیدات رهبر معظم انقلاب بر سرکشی و دلجویی از آنان، عنوان کرد: خانواده شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند. ما مدیون شهدا و صبر و تحمل خانواده های آنان هستیم.
 
 
 
وی با اشاره به رنج فراق و هجرانی که مادران و همسران شهدا متحمل شده اند، گفت: در دیدار با مادر مکرم شهدای رضوان مدنی داشتم به ایشان هم گفتم شما به حضرت زینب کبری(س) اقتدا کردید ایشان از صبح تا عصر عاشورا 17 نفر از عزیزان خود را از دست دادند در حالی که سرهای مبارک آنان را به فجیع ترین حالت جلوی چشم ایشان از بدن جدا کردند.
 
 
 
حجت الاسلام کلات پور، با بیان اینکه حضرت زینب(س) خانواده های معظم شهدا به ویژه مادران، همسران، خواهران و دختران آنان را به واسطه صبر و تحمل در این مصائب شفاعت می کنند، عنوان کرد: من به حال شما غبطه می خورم که چنین الگوی خوب و شفیعی دارید امیدوارم پدران، مادران و همسران شهدا نیز ما را شفاعت کنند.
۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید