اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

ترویج سبک زندگی اسلامی نیازمند مطالعه است/تقدیر از فعالیت‌های ستاد فهما در عرصه کتاب

ترویج سبک زندگی اسلامی نیازمند مطالعه است/تقدیر از فعالیت‌های ستاد فهما در عرصه کتاب
علیزاده با اشاره به اهمیت مطالعه در ترویج سبک زندگی اسلامی، از تلاش‌های سازنده ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان در این گستره قدردانی کرد.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، «محمدرضا علیزاده» طی نشست مجازی که به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب برگزار شده بود، طی سخنانی اظهار کرد: هر ساله در ایام کتاب دو رویکرد را دنبال می کردیم؛ نخست برنامه ریزی برای برگزاری فعالیت های هفته کتاب و دیگری برنامه ریزی جهت برپایی نمایشگاه کتاب که امسال  به دلیل شیوع ویروس کرونا این شرایط ممکن نشود، اما با این وجود بالغ بر 130 برنامه حول محور برنامه های هفته کتاب توسط دستگاه های مربوطه به ستاد برگزاری هفته کتاب ارائه شده است.
 
 
 
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در ادامه ضمن ابراز امیدواری نسبت به برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در استان افزود: تاکنون فعالیت های خوب و قابل توجهی از سوی کانون های مساجد استان کرمان برگزار شده است که از جمله آنها می توان به طرح ملی (فهما) اشاره کرد که موجب افزایش انگیزه و رقابت سالم در سطح کانون های مساجد شده است.
 
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه کتاب، تصریح کرد: رهبر انقلاب یک الگوی خوب برای ترویج فرهنگ مطالعه است چراکه با افزایش سطح مطالعه شاهد کاهش آسیب ها در جامعه خواهیم بود.
 
 
 
وی با بیان این مطلب که کانون های مساجد پایگاه های مهم و ارزشمندی در سطح استان هستند، خاطرنشان کرد: دغدغه اولیه ما این است که مطالعه جزو زندگی مردم باشد از طرف دیگر وجود کتابخانه های کانون های مساجد در استان می تواند بخشی از این دغدغه ها را پاسخگو باشد.
 
 
 
علیزاده با اشاره به اینکه مطالعه یک کتاب خوب نیز بسیار مهم است، افزود: ترویج سبک زندگی اسلامی نیازمند مطالعه است همچنین یکی از طرح های خیلی خوب در سطح کانون های مساجد  طرح ( شنبه های کتاب ) است که موجب انس بیشار مردم با کتاب می شود.
 
 
 
وی با بیان این مطلب که برخی کتابخانه های کانون های مساجد در استان نظیر ندارند، تصریح کرد: یکی از فعالیت های کانون های مساجد باید شناساندن بیشتر کتابخانه های کانون ها باشد چراکه یک ظرفیت قابل قبول جهت ترویج فرهنگ مطالعه هستند.
 
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان این مطلب که این روزها باید از فضای فیزیکی کتابخانه ها به سمت مطالعه در فضای مجازی حرکت کرد، ابراز داشت: تولیدات در حوزه کتابخوانی باید در سطح گسترده نشر داده شود و محدود به گروه یا قشر خاصی نباشد.
 
 
 
۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۱۷:۰۰
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید