اخبار

26 هزار کانون مساجد پای‌ کار اوقات فراغت دانش‌آموزان

26 هزار کانون مساجد پای‌ کار اوقات فراغت دانش‌آموزان
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گفت: در راستای طرح مسجد ـ مدرسه، امسال 26 هزار کانون مساجد در فضای مجازی به دانش‌آموزان خدمات‌رسانی می‌کنند.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما)، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به برنامه‌های تابستانی این کانون‌ها در اوقات فراغت نوجوانان و دانش‌آموزان اظهار داشت: تابستان امسال طرح مسجد ـ مدرسه در ایام اوقات فراغت دانش‌آموزان اجرایی خواهد شد که با حضور وزیر آموزش و پرورش و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف تعالی فرهنگی، دینی و علمی دانش‌آموزان افتتاح شد.
 
برنامه‌هایی در ۱۲ رواق به دانش‌آموزان
 
وی افزود: در این طرح بناست بچه‌های مسجد و دانش‌آموزان با حضور در فضای مجازی از برنامه‌های کانون‌ها در ۱۲ رواق اعم از رود، فیلم، نقاشی، کتابخوانی و ... استفاده کنند. همچنین در این برنامه امتیازاتی نیز به افراد ارائه می‌شود تا در نهایت مورد تقدیر قرار گیرند.
 
هم‌افزایی سامانه‌های شاد و بچه‌های مسجد
 
ارزانی با اشاره به اینکه این برنامه با محوریت ۲۶ هزار کانون فرهنگی مساجد برگزار می‌شود، گفت: بناست سامانه شاد آموزش و پرورش و سامانه بچه‌های مسجد کانون‌ها باهم مرتبط شود و دانش‌آموزان با مراجعه به هریک بتوانند در این طرح شرکت کنند.
 
دانش‌آموزان ۴۵۰ مدرسه حضوری اردو می‌روند
 
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ادامه داد: در بُعد دوم این طرح نیز بناست در شهرهای سفید کشور ۱۵۰ کانون قوی انتخاب شوند و در اطراف خود ۳ مدرسه را در قالب این طرح به صورت حضوری پوشش دهند. در مجموع دانش‌آموزان این ۴۵۰ مدرسه به صورت آزمایشی در این طرح شرکت خواهند کرد.
 
مشارکت فعال در طرح قرآنی ۱۴۵۵
 
وی ادامه داد: امسال کانون‌های مساجد در طرح قرآنی ۱۴۵۵ حضور فعال و گسترده‌تری دارد و بناست مسابقات این طرح در ۷ رشته توسط کانون‌ها برگزار شود. در قالب این طرح ۱۰ آیه انتخاب شده است که هر نهاد قرآنی باید برروی آن برنامه‌ریزی کند. در این راستا این ۱۰ آیه در سامانه بچه‌های مسجد قرار گرفته تا تولیدات سرود، فیلم کوتاه و ... کانون‌ها براین اساس باشد.
 
ارزانی افزود: برای بازه زمانی پاییز و زمستان نیز بناست ۱۰ آیه‌ دیگر انتخاب شود تا تولیدات فرهنگی و هنری کانون‌ها بر این اساس باشد.
 
برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآنی مدهامتان در تابستان
 
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به دیگر برنامه‌های تابستانی کانون‌ها افزود: برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآنی مدهامتان، برگزاری طرح سفیران اجتماعی یاری‌گران زندگی با همکاری وزارت کشور، برگزاری طرح هرمادر یک مربی قرآنی، شنبه‌های کتاب، مسابقات کتابخوانی و سه‌شنبه‌های تکریم از دیگر برنامه‌های ما در تابستان خواهد بود.
 
وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای کانون‌های استانی گفت: در سال ۹۸ کار رصد و شناسایی توانایی کانون‌ها، سال ۹۹ انتظام بخشی و مقوله بندی فعالیت‌ها انجام گرفت و در سال ۱۴۰۰ برروی توانمندسازی برنامه‌ریزی داریم که بناست تا پایان سال با حضور در استان‌ها دوره‌های آموزشی برای کانون‌های استانی برگزار کنیم.
 
ارزانی در پایان خاطرنشان کرد: در این دوره‌های کانون‌ها به عنوان رواق‌های تخصصی معرفی و فعال شوند. در هراستان در هر رواق ۶ کانون انتخاب می‌شود تا به عنوان الگوهای ما در استان فعال شوند.
۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید