اخبار

شب فاطمی نوجوانان مسجدی با نور شمع‌های مزار حر ِشهدای مدافع حرم درخشید

شب فاطمی نوجوانان مسجدی با نور شمع‌های مزار حر ِشهدای مدافع حرم درخشید
نوجوانان و جوانان مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف) منطقه حر بجنورد، امشب و همزمان با شب شهادت ام الائمه، حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)، طی مراسم یادبودی، از سنگ مزار شهید مجید قربانخانی، معروف به حر شهدای مدافع حرم رونمایی کردند.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) ، مراسم عزاداری و سوگواری شب شهادت جانسوز، بزرگ بانوی دوعالم حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) به همت نوجوانان و جوانان فاطمی  دل باخته و علاقمند به اهل بیت عصمت و طهارت  در مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف) منطقه حر برگزار شد.
 
این مراسم با رفاقت دلنشین نوجوانان عضو کانون فرهنگی هنری مسجد  صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف) محله حر و با محوریت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهید «مجید قربانخانی»، شهید 25 ساله خانطومان حلب، که به حر شهدای مدافع حرم معروف شد، برنامه ریزی شده  که با رونمایی از سنگ مزار آن شهید جلیل القدر شکوهی معنوی یافت.
 
«محمد رستمی»، مدیر کانون فرهنگی هنری مسجد  صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرج الشریف) محله حر بجنورد دراین باره توضیح داد:  این سنگ مزار به همراه چفیه و لباسی به یادگار از آن شهید والامقام که از سوی  خانواده شهید هدیه شده،  به صورت نمادین و در محل بنای یادبودی که همین نوجوانان و جوانان بجنوردی با هدف تداوم راه  شهید قربانخانی  و معرفی وی به عنوان جوانی زینبی و الگوی جوانان و نوجوانان در این محله بنا کردند، نهاده خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: ساخت بنای یادبود شهد قربانخانی از فروردین سال جاری در محل پارک مقابل مسجد محله حر آغاز شده و به زودی به بهره برداری می رشد.
 
گفتنی است، بسیجی شهید «مجید قربانخانی» متولد ۲۹ مرداد ماه ۱۳۶۹ که در ۲۱ دی‌ماه سال ۹۴ به همراه همرزمانش همچون شهید «مصطفی چگینی»، شهید «مرتضی کریمی» و شهید «محمد آژند» در خان طومان حلب سوریه به شهادت رسیده و مفقود الاثر شد و پیکر مطهرش پس از گذشت سه سال از زمان شهادت در سال 1398توسط گروه های تفحص شهدا کشف و توسط آزمایش "دی ان ای" شناسایی شد و در خاک وطن آرام گرفت.
۱۶ دی ۱۴۰۰ ۲۱:۱۷
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید