اخبار

در خراسان شمالی؛

داوری 19 کانون مسجد راه یافته به مرحله استانی در رواق‌های 12 گانه رویداد فهما آغاز شد

داوری 19 کانون مسجد راه یافته به مرحله استانی در رواق‌های 12 گانه رویداد فهما آغاز شد
جلسه داوری مرحله استانی سومین رویداد ملی فهما در خراسان شمالی با حضور مجازی «حمید مشمول» ناظر کمیته داوری و نماینده ستاد فهمای کشور برگزار شد.
به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، جلسه داوری مرحله استانی سومین رویداد ملی فهما در خراسان شمالی پیش از ظهر امروز یکشنبه؛ 19 دی ماه جاری با حضور مجازی «حمید مشمول» یکی از ناظران کمیته داوری و نماینده ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور برگزار شد.
 
بر این اساس در این جلسه «مشمول» ضمن تشریح نکات مدنظر در داوری استانی، فرم های مربوطه ارزیابی و شاخص ها و نحوه انتخاب کانون ها  نیز تحلیل و بررسی شد.
 
 
مدیر ستاد فهمای خراسان شمالی در این باره با عنوان اینکه از میان 383 کانون فرهنگی هنری استان که فعالیت های خود را در سامانه بچه های مسجد ثبت کردند، 19 کانون فرهنگی برای داوری در مرحله استانی در دو بخش اصلی و تکمیلی انتخاب شدند.
 
«هاشم  شیرازیان»،  کانون فرهنگی هنری «مهدی یاوران» روستای گریوان بجنورد،  «محبان الزهرا (سلام الله علیها)» اسفراین، «چهارده معصوم (علیهم السلام)» روستای قلعه خان شهرستان مانه و سملقان، کانون «امام رضا (عیه السلام)» گرمه، کانون «شفا» روستای بیک پولاد راز و جرگلان،  کانون فرهنگی هنری «مشکات» و به همراه سه  کانون «معراج السعاده» روستای بزنج و «امام حسن مجتبی (علیه السلام)» روستای گسک  و کانون فرهنگی هنری «رسالت» روستای سست از اسفراین ازجمله کانون های برتر برای رقابت مرحله استانی در رواق های 12 گانه معرفی شدند.
 
وی همچنین اضافه کرد: کانون فرهنگی هنری «شهید محمد کلاته»، کانون مسجد «انقلاب»، «شهدای ترور»، «علامه امینی (ره)» و «امامت» روستای ناوه از بجنورد، کانون «شهدای حسن سو»  و «قدر ولایت» از مانه و سملقان، و کانون های «سفینه النجاه » صفی آباد و «عاشورا» روستای بام  در اسفراین، و نیز کانون «امام سجاد (علیه السلام)» شیروان در این مرحله ارزیابی می شوند.
 
 
شیرازیان کسب 60-70درصد امتیاز رواق مورد نظر، دریافت مجوزالکترونیکی از سامانه فهما و کسب حداقل30-40 درصد امتیاز در رواق های نور و یک رواق از شبستان هنر  از شاخص های عمومی انتخاب کانون های برتر در هر رواق نام برد.
 
 
وی گفت: رویداد ملی فهما در سومین دوره برگزاری خود و در قالب ثبت فعالیت های کانون های مساجد در سامانه بچه های مسجد با شعار «به توان مردم»  طراحی شد که شامل سه شبستان فرهنگ، هنر و نوآوری و 12 رواق زیرمجموعه با عناوین ترنج، دانش، رسانه، سرود، فن آوری، فیلم، نمایش ، قلم، کارآفرینی، کتاب، نور و همدلی بیش از 40 برنامه را در بردارد.
 
 
شیرازیان در ادامه مطلب فوق افزود: امسال و در سومین دوره برگزاری این رویداد،  دو هزار و 582  برنامه فرهنگی و هنری و آثار هنری تولیدی، اخبار و تولیدات چند رسانه ای  در این رواق ها توسط کانون های مساجد استان خبر داد.
 
۱۹ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۱۸
روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید